Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Zirve kol kola, taban isyanda. Sanayi Odası bile ayakta!

Sanayi Odası bile belediye bakşakan adayı tartımalarına müdahil oldu. İlçelerde CHP Başkan Adayı olarak açıklananlara tabanın isyanı alışılagelmişin dışında boyuta ulaştı.

31 Ocak 2019 Perşembe, 19:21
Sanayi Odası bile belediye bakşakan adayı tartımalarına müdahil oldu. İlçelerde CHP Başkan Adayı olarak açıklananlara tabanın isyanı alışılagelmişin dışında boyuta ulaştı

Yerel seçim sürecinde CHP’nin izmir ayağında iki farklı tablo sergileniyor. Belediye Başkanlık adaylığı açıklananlar zirve ile el ele kol kola olurken, parti tabanları isyanda.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’in  bugün Ankara’da CHP’nin İzmir yerel ve meclis yönetimi ile birlik mesajları vermesine Güzel Bahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Güzelbahçe CHP İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen ile birlikte teşekkür ziyaretini gerçekleştiren İnce’ye Kılıçdaroğlu, ‘Seni İzmirlilere ve güzel Narlıdere’nin güzel insanlarına emanet ediyorum” dedi. Urla’da  CHP’nin 2019 adayı Burak Oğuz, seçim kampanyası sürecine CHP’nin görevdeki Belediye Başkanı Sibel Uyar ile kol kola ilçe turu yaparak başladı. İlçelerde tabanın isyanı ise yükselmeye devam ediyor.

EBSO DA MÜDAHİL

Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclisi dahi isyan bayrağını ele alanlar arasına katıldı. Bayraklı ilçesinde CHP Parti Meclisi toplantısında belediye başkan adayı belirlenememesi sürecine Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) müdahil oldu.  EBSO Meclisi, Cumhuriyet Halk Partisi tepe yönetimine isim bildirmek üzere harekete geçti. Oluşturulacak bir heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu alınarak Ankara’ya gönderilecek. Aday adayı olmasına rağmen aday olarak değerlendirmeye alınmayan EBSO yöneticisi CHP’li Barış Erel’in aday gösterilmesi için CHP Genel Kılıçdaroğlu ile görüşülecek. EBSO meclisinin toplantısında gündeme gelen konuyla ilgili olarak, toplantının ardından Meclis Başkanı Salih Esen, Kılıçdaroğlu’nu telefon ile arayarak, taleplerini iletti.

KARABURUN-NARLIDERE

Karaburun’da adayını İlkay Girgin Erdoğan olarak açıklayan CHP, ilçede toplu istifa eğilimiyle karşı karşıya kaldı. Yerel seçimler için aday adayı olan Dinçer Özlüoğlu ile hareket eden yaklaşık 300 CHP üyesinin partiden istifasının an meselesi.

CHP Narlıdere İlçe Teşkilatı’nda da Ali Engin’in adaylığına tepki toplantısı vardı. İlçeye ithal aday istemediklerini ifade ederek dün akşam toplantı yapan partililer, adayın daha önce aday adaylığı sürecinde başvuru yapan sekiz kişiden birinin olması gerektiğini açıkladı. Yapılan basın açıklamasında, “Narlıdereli’lerin adını bile bilmediği, başka ilçede oturan bir adayın atanması, Narlıdere halkının iradesini yok saymıştır. Bugün bu adaletsiz karar karşısında aday adayları ayaktadır, CHP’liler ayaktadır, Narlıdere halkı ayaktadır” denildi. Toplantıyı yapan CHP’ ilçe gurubu, açıklamalarının ardından binadan çıkarak kısa süreli yol kapattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz