Son Dakika
21 Kasım 2019 Perşembe
”

Zeytinde 2019-2020 Sezonu resmen başladı

Zeytin hasadı Şirince yolu üzerindeki bir bahçede gerçekleştirildi.

01 Kasım 2019 Cuma, 22:06
Bahri KARATAŞ ( KHA)
İzmir Ticaret Borsası  bünyesinde düzenlenen zeytin sezonu açılış töreni Selçuk’ta yapıldı.
Hasat törenine Kaymakam Ekrem İnci, Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Acargil, Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanı Işınsu Kestelli, çok sayıda vatandaş ve çiftçiler katıldı.
Şirince yolu üzerinde bir bahçe de gerçekleştirilen zeytin hasatından sonra Zeytinköy yolu üzerinde ki Atınç Zeytin sıkım fabrikasına ziyaret gerçekleştirildi.
Kaymakam Ekrem İnci Zeytin hasat sezonu açılışında yaptığı konuşmasında ” Selçuk 8500 yıllık tarihi olan, Efes’i, Meryemana’sı, Şirince’si, İsabey Camisi ile eşsiz coğrafyada çok verimli toprakların olduğu, yılda 3 ürünün alınabildiği bir yer. İlçemizde çiftçilerimiz çok bilinçli özellikle meyvecilik çok başarılı. İlçemizde en iyi üzüm, en iyi nar, en iyi ayva, en iyi şeftali, en iyi incir ve en iyi zeytin’nin yetiştiği çok verimli topraklara sahip. Ürünlerimizin tamama yakını ihracata gitmektedir. Bölgemiz ve ülkemiz ekonomisi için büyük önem taşıyan ve insan sağlığı için her geçen gün yeni faydaları ortaya çıkan Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimde ismi geçen nadide ürünümüz zeytin ve zeytinyağının önemi her gün daha fazla artmaktadır. İlçemiz tarımının en önemli sorunlarından biri de Küçük Menderes’in kirliliğidir. Öncelikle Küçük Menderes’in temizliğini sağlayacağız. Bunu yapamazsak çok yakın zamanda Pamucak çok zarar görür, turizm darbe alır, Tarım alanlarımız da zarar görür.
 Zeytin hasadı sezonunun başta çiftçilerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimize hayırlı ve bereketli geçmesi temennisiyle sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz