Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

Zeybekci İzmir’deki işsizlik sorununu nasıl çözeceklerini anlattı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Nihat Zeybekçi, Ege Genç İş İnsanları Derneği EGİAD’ın konuğu oldu.

12 Mart 2019 Salı, 20:10

NİHAT ZEYBEKCİ NELER YAPACAKLARINI ANLATTI

1-Kemeraltı’ndan başlayıp Kadifekale, Yeşildere’yi kapsayan yeşil vadiden Symrna’ya uzanan bölgeyi tarihi merkez haline getireceğiz.

2-Raylı sistemlere ilave ederek ve köprülü kavşaklar yaparak, trafik sorununu çözeceğiz.

3-Çöp dönüşüm tesisleri kuracağız.

4-Kanalizasyon sorunun çözeceğiz.

5- Bilim teknoloji ve yazılım vadisi, geriatri merkezi oluşturacağız.

6-Organize, ihtisas, turizm yatırım alanlarını belirleyip imar planlarına işleyeceğiz. Altyapıyı ve üstyapıyı oluşturup yatırımcıyı İzmir’e çekeceğiz.

***

CUMHUR ittifakının AK Partili İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Nihat Zeybekci, Ege Genç İş İnsanları Derneği EGİAD’ın konuğu oldu. İzmir’in dünyanın en güzel şehri olduğunu, iklimiyle, doğasıyla, kültürel değerleriyle, bereketli topraklarıyla diğer şehirlerden önemli avantajlarının bulunduğunu belirten Zeybekci, bir İzmir resmi ortaya koyulduğunda kentin trafik, ulaşım, altyapı, çöp, kanalizasyon başta olmak üzere çok sayıda sorunların ön plana çıktığını vurguladı ‘Bu görüntüler İzmir’e yakışmıyor’ dedi .

İZMİR’DE HER 4 GENÇTEN BİRİ İŞŞİZ
İzmir’deki işsizlik oranının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğuna dikkati çekerek her 4 gençten birinin iş bulamadığını, ailelerin okuttukları çocuklarının iş için başka şehirlere gitmesinden şikâyet ettiğini dile getiren Zeybekçi, “İzmir’in yaklaşık yarı nüfusuna sahip Antalya’ya 2018’de 19 milyon turist geldi, İzmir’e ise 1 milyon 40 bin. Antalya ekonomisine 100 milyar lira para girdi, İzmir’e çok az geldi. Yerel yönetimlerin görevi organize, ihtisas, turizm yatırım alanlarını belirleyip imar planlarına işlemek, altyapıyı, üstyapıyı oluşturup yatırımcıyı buraya çekmektir. Bunları hazırlamazsan yatırımcıyı nasıl çekersin” dedi.
İzmir’in sağlık, spor, inanç, kültür, kongre turizmi merkezi olması gerektiği, bunun için de gerekli çalışmaların gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydeden Zeybekçi, raylı sistemlere ilave, köprülü kavşaklar, çöp depolama alanı, kanalizasyon, bilim teknoloji ve yazılım vadisi, geriatri merkezi, tarım projeleri hakkında bilgiler verdi.

MUASIR MEDENİYET YOLCULUĞU
Kemeraltı’ndan başlayıp Kadifekale, Yeşildere’yi kapsayan yeşil vadiden Symrna’ya uzanan bölgeyi tarihi merkez haline getireceklerini, bölgede ayrıca dünyanın önde gelen arkeolojik medeniyetler müzesini hayata geçireceklerini kaydeden Zeybekci, “21 yüzyıl dünyasına adapte olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler yolculuğunda, şehirler yarışında ben de varım diyen bir İzmir’e ihtiyacımız var. Bunu da yapacak olanlar da sizlersiniz. 2050’lerin İzmir’inde sizler yaşayacaksınız. Onun için bu hikâyenin kahramanları sizlersiniz” diye konuştu.
Gençleri siyasete girmeye çağıran Zeybekci, Türkiye’nin bu alanda gençlere ihtiyacının olduğunu söyledi.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri