Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

ZEYBEKÇİ: “BEN SÖZ VERİYORUM, SİZ TAKİP EDİN”

Yerel seçim öncesi Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Radyo Trafik İzmir’de “Adaylar Trafikte” programına konuk oldu. Canlı yayında Esra Balkanlı’nın sorularını yanıtlayan Zeybekci, raylı sistem, kavşak, yeni çevre yolu ve İZKARAY projeleriyle İzmir trafiğini rahatlatacaklarını söyledi. 6 ay içerisinde İzmir’de tek bir çukurun bile kalmayacağının sözünü veren Nihat Zeybekci, “Radyo Trafik İzmir bu sözümün takipçisi olsun.” dedi.

14 Mart 2019 Perşembe, 15:43

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nihat Zeybekci, ulaşıma ilişkin projelerinin detaylarını Radyo Trafik İzmir’e anlattı. Zeybekci, “6 ay içerisinde bu şehirde tek bir çukur bile kalmayacak. Radyo Trafik İzmir bu sözümün takipçisi olsun.” ifadesini kullandı.

Zeybekci, seçim kampanyasına başladıkları andan itibaren yaptırdıkları anketlerde enteresan bir durumla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “İzmir’in en büyük sorununu işsizlik olarak beklerken birinci sırada trafik, ulaşım ve otopark sorunu yer aldı. Alt yapı, üst yapı, yol kalitesiyle ilgili sorunlar öncelik olarak görünüyor.” dedi.  Ulaşım problemini çözmek için öncelikle raylı sistemin geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Zeybekci, “İlk olarak Karşıyaka ve Alsancak tramvay hatlarını Bayraklı üzerinden birleştirmemiz lazım. Alsancak’ta trafiği etkileyen tramvay hattını sahile almalıyız. İlk etapta 28 adet köprülü kavşak yapacağız. Bunu da 2 yıl içerisinde bitireceğiz, her biri 100 gün içinde bitirilecek. Bu vesileyle trafiğin çok hızlı bir şekilde rahatlayacağını düşünüyoruz. Bazı bölgelerde küçük dokunuşlar yaparak trafik düzenini sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“İZKARAY İZMİR TRAFİĞİNİN OMURGASI OLACAK”

Zeybekci, İZKARAY projesi ile iki yakayı birleştireceklerini de aktararak, “Karayolu ve raylı sistemin körfeze yapılmasını engellemek isteyenler var. Dünyanın büyük şehirlerinde var, İstanbul’da da yaptık. Deniz altından çok rahat bir şekilde çözeriz, doğaya da zarar vermeyiz, bunu başarırız. İZKARAY, İzmir trafiğinin omurgası olacak ve ulaşım rahatlayacak, kan dolaşımı tamamıyla sağlanmış olacak.” dedi.

“YEŞİL VADİ” PROJESİ

“İzmir’e gelen yerli ve yabancı turistlerin geçtiği bölgedeki görüntüler şehrimize yakışmıyor.” diyen Nihat Zeybekci, “Yeşil Vadi” projesinin detaylarını, “Alsancak Limanı’nın yanından 2.8 kilometrelik Haliç gibi bir kanal planlıyoruz. Yeşildere Caddesine kadar uzanan toplamda 8 kilometrelik “Yeşil Vadi” oluşturarak İzmir’in gurur duyacağı bir park yapacağız. Trafikte seyrederken de zevkli bir manzara oluşturacağız.” ifadeleriyle paylaştı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri