YSK VE CUMHURBAŞKANLIĞI’NA KAMYON DA ÇEKİLDİ

Tüm elektrik arızaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda kurulan merkezden takip ediliyor. İllerde bulunan yetkililerle gerektiğinde telekonferans yapılmak üzere sistem kurulmuş durumda.

24 Haziran 2018 Pazar, 16:39

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Türkiye genelinde 531 bin emniyet personeli güvenliği sağlıyor. Pek çok kentte güvenlik, hem havadan hem de karadan sağlanıyor.  Elektrik dağıtım şirketlerine bağlı ekipler de sahada. Tüm elektrik arızaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda kurulan merkezden takip ediliyor. İllerde bulunan yetkililerle gerektiğinde telekonferans yapılmak üzere sistem kurulmuş durumda. Bakım onarım ekipleri kesintilere karşı nöbette. Seçimin komuta merkezi YSK’da da elektrik kesintisi için önlemler alındı. Üç ayrı elektrik hattından enerji verilecek olan YSK’da iki jeneratör ve bir güç kaynağı hazır bulunuyor.

Türkiye’de sabah 08.00’da oy verme işlemlerinin başlamasından birkaç saat sonra Ankara’da alınan ek güvenlik önlemleri dikkat çekti. Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Yüksek seçim Kurulu binası yakınlarında geniş güvenlik önlemleri alındı. Her iki kurum binası etrafına damperli yük kamyonları yerleştirildi. Polis otobüsleri ve TOMA’ların yanı sıra, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait kamyonların konuşlandırıldığı dikkat çekti.

Türkiye genelinde insansız hava aracı ve polis helikopteri desteğiyle güvenlik önlemleri alınmış surumda. Emniyet Mobese kameraları an be an takip ediliyor. Polis ve jandarma görev bölgesinde asayişi sağlıyor. Hem sandık güvenliğinde hem de oy verme işleminin bittiğinde oy çuvallarının ilçe seçim kurullarına taşınmasında da eşlik edilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO