Son Dakika
14 Kasım 2019 Perşembe
”

Yoga Festivali’nin bu ay ki adresi ABANT GÖLÜ

Her ay doğal yörelerde gerçekleşen Uluslararası Yoga Festivali’nin bu ayki adresi, büyüleyici manzarası, çam ormanları ve doğal tabiat parkı ile Abant Gölü kıyıları.

10 Temmuz 2017 Pazartesi, 17:06

Her ay doğal yörelerde gerçekleşen Uluslararası Yoga Festivali’nin bu ayki adresi, büyüleyici manzarası, çam ormanları ve doğal tabiat parkı ile Abant Gölü kıyıları.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM

Türkiye’nin nadide ve sevilen doğa mekanlarından Abant gölünde, ağaçların gölgesinde, göl esintisinin serinliğinde, en kadim insan bilimi Orijinal Yoga Sistemi teknikleri ile evrenle bütünleşme zamanı! Etkinliği doğanın tam da kalbinde düzenleyen Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) yetkilileri: “Yoga ile doğanıza dönebilir, sizi kısıtlayan, değiştiren bütün engellere paydos diyebilirsiniz. Daha neşeli, daha bilinçli, daha sevgi dolu olmakve hayatın sunduklarını eğlence içinde fırsata çevirmek için gelin Yoga yapalım” diyorlar. Yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce katılımcı, 22-23 Temmuz haftasonu YOGA, SAĞLIK & SPOR dolu bir haftasonu için Abant’ta buluşacak. Göl kenarı yürüyüşleri, fayton, at, bisiklet gezileri de mümkün.
Etkinlik programında, Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf yönetiminde 4 Çakra (enerji merkezi) çalışması ve Yoga üzerine İnteraktif Söyleşi var. Meditasyon, gevşeme, nefes çalışmaları ve zayıflamak için Yogada sunulacak olup, Yoga Ateşi dans gösterileri ile Yoga ve dansın birarada keyfine varabilirsiniz.

Bu ay ki sloganı “Yoga Festivali’nde Evrenle bütünleş!” olan etkinlik, varoluştaki canlı ve cansız tüm varlıklarla bütünleşerek barış, uyum ve birliğe doğru adım atmak için eşsiz bir fırsat.

YOGA FESTİVALİ PROGRAMINDA YERALAN ÇALIŞMALAR

ÇAKRA uygulamaları ile daha coşkulu, özgüvenli, yaratıcı, kararlı ve en önemlisi sevgi gücü artmış yeni bir insan haline geleceğiz.

MEDİTASYONU gerçek anlamda uygulayacağız, bilinci dönüştürmek için nasıl kullanılacağını, zihnin yapısını, bilinicin doğasını, yaşamın kendisini anlamak yolunda ilerleyeceğiz. Hızla değişen dünyada zihin sabitliği, sağlık, huzur ve kendi dingin doğamıza dönük çalışmalar yapacağız.

DERİN GEVŞEME SANATI ile stres, gerilim, uykusuzluk, yorgunluk, huzursuzluk, konsantrasyon bozukluğundan yakınanlara Yoga Nidra Derin Gevşeme Teknikleri verilecek. Tam bir fiziksel, zihinsel ve duygusal gevşeme haline ulaşmak için bilinçli gevşemeyi öğreneceğiz.

NEFES seansları ile sinir, solunum, sindirim ve dolaşım sistemlerini olumsuz etkileyen korku, endişe, kaygı ve çeşitli hastalıklardan kurtulmak için doğal yöntemler uygulayacağız. Daha yüksek bir anlayış düzeyine doğru yol alacağız.

YOGA FESTİVAL PROGRAMI:

22-23Temmuz, 1 gece 2 gün. Abant Palace Otel – Bolu

Seanslar Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Büyük Üstad Akif Manaf yönetimindedir.
Tüm çalışmalar hem İlk kez Yoga ile tanışacak olanlar hem de deneyimliler için uygundur.

22 Temmuz Cumartesi

11.00 Muladhara (kök) Çakra çalıştırma teknikleri – Özgüvenin geliştirilmesi
12.30 Kahvaltı
14.30 Gevşeme çalışması
15.30 Nefes çalışması
17.00 Svadhisthana (pelvis) Çakra çalıştırma teknikleri – Yaratıcılığın geliştirilmesi
18.45 Akşam Yemeği
19:45 Yoga Ateşi Dans Gösterisi
20.00 Tüm Sorulara Cevaplar – Büyük Üstad ile interaktif söyleşi

23 Temmuz Pazar

08.00 Manipura (karın) Çakra çalıştırma teknikleri – Kararlılığın geliştirilmesi
09.30 Kahvaltı
12.30Meditasyon çalışması
13.30 Zayıflamak için Yoga çalışması
15.00 Anahata (göğüs) Çakra çalıştırma teknikleri – Sevginin geliştirilmesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz