Son Dakika
20 Kasım 2019 Çarşamba
”

Yılın ilk konseri gazetecilere

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın Çalışan Gazeteciler Günü Özel Konseri’ne Şef Rengim Gökmen yönetiminde Tedi Papavrami kemanı ile solist olarak katıldı.

10 Ocak 2015 Cumartesi, 15:04

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın Çalışan Gazeteciler Günü Özel Konseri’ne Şef Rengim Gökmen yönetiminde Tedi Papavrami kemanı ile solist olarak katıldı.

www.haberhurriyeti.com / KÜLTÜR SANAT
Konser öncesinde konuşan İZDSO Müdürü Ender Ünal, “Gerçek, tarafsız haberleri bizlere zamanında ulaştırmaya çalışan, kimi zaman bu uğurda hayatını tehlikeye sokan gazetecilerimizin özel gününü, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ailesi olarak kutluyoruz“ dedi.
İZDSO’ya bu anlamlı konser için İGC adına teşekkür eden Başkan Yardımcısı Misket Dikmen, “Sorunlar içerisinde bu mesleği birer şövalye gibi yapma çabasındayız. Uluslararası alanda basını özgür olmayan ülkeler arasında gösteriliyoruz. Bu durum halkın haber alma özgürlüğüne de bir darbedir. Çok daha güzel günlerde bayram gibi kutlayacağımız 10 Ocaklar olsun istiyoruz” dedi.
Misket Dikmen, konuşmasının ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin de simgesi olan Hasan Tahsin heykelciğini İZDSO müdürü Ender Ünal’a takdim etti.

ALKIŞLAR DİNMEDİ

Şef Rengim Gökmen yönetiminde İZDSO, Hasan Niyazi Tura’nın Türk Dansları ile konsere başladı. Solist Tedi Papavrami’nin sahne alması ile Niccolo Paganini’nin Keman Konçertosu No.1 Re majör, Op. 6’sı seslendirildi. Nefes kesen konserinde Papavrami, dinmeyen alkışlar sonucunda bir eser daha çaldı. Konser arasında Tedi Papavrami’nin Solo Keman için Füg adlı kitabı yok sattı. Konserin ikinci bölümünde İZDSO, Georges Bizet’in Senfoni Do Majör’ünü seslendirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz