Sepil: Göztepe'yi Emin Ellere Teslim Edeceğim

Göztepe'de Başkanı Mehmet Sepil görevinden istifa ettiğini açıklamasıyla düşme hattında olan kulübün ne olacağı konuşulmaya başlandı. Sepil yaptığı açıklamalarla son dakikaya kadar Sarı-Kırmızı Camiaya desteğinin süreceğini belirtti.

Sepil'in açıklamaları şöyle: "Büyük bir onurla 8 yıldır yürüttüğüm Göztepe Spor Kulübü Başkanlık görevimden ve yönetim kurulu başkanlığı görevimden bugün itibarıyla istifa ettim. Göztepe Spor Kulübünün sorumluluklarını devralacak yeni bir yönetim oluşmasında tek önceliğim ve hassasiyetim, kulübümüzü yeni bir heyecanla şu an bulunduğu konumdan daha iyi noktalara getirebilecek olmasıdır."

Mehmet Sepil'in futbolcularla veda konuşması yaptığı da öğrenildi. Kulübü devredeceğiyle ilgili iddialar merak uyandıran Sepil'in oyuncularla yaptığı toplantıda buna da değinip, "Değerli oyuncu kardeşlerim. Kamuoyuna paylaştığım gibi 8 yıldır büyük bir onur ve gururla yürüttüğüm başkanlık görevimden istifa ettim. Göztepe yönetimini emin ellere teslim edene kadar 8 yıldır olduğu gibi maddi ve manevi tüm yükümlülüklerimi ve sözlerimi yerine getireceğim. Oynayacağımız 8 kritik haftada hep birlikte Göztepe'ye yakışır şekilde mücadele edip, Göztepe'mizi bu süreçten çıkaracağınıza inanıyor ve sizlere güveniyorum. Bu Göztepe ile yaşadığım 8 yıllık başkanlık döneminde bana verilecek en büyük ödül olacaktır" ifadelerini kullandığı bildirildi.

GÖZTEPE'Yİ ABRAMOVİCH ALMAK İSTİYOR

Öte yandan  İngiltere’nin The Telegraph Gazetesi’nin geçtiğimiz günlerde Abramovich hakkında ilginç bir iddia ortaya atmıştı. Thom Gibbs imzası taşıyan haberde, Rus milyarderin Süper Lig ekibi Göztepe’yi alacağı belirtildi.

SEPİL’İN İSTİFASI İDDİALARI GÜÇLENDİRDİ

Geçen hafta özel uçağı İstanbul’da 7.5 saat kalan Rus oligarkın 140 metre uzunluğunda ve yaklaşık 300 milyon Dolar değerindeki Solaris isimli yatının Bodrum’a yönelmesi de merak uyandırdı.

Göztepe, kulübün devriyle ilgili henüz bir açıklama yapmazken, başkan Mehmet Sepil’in haberlerle ilgili sessizliğini bozmadan istifa etmesi de dikkat çekti.

Daha önceki yıllarda kulübe teklifler geldiğini doğrulayan Mehmet Sepil, hisse devrine yeşil ışık yakmıştı.

SEPİL GÖZTEPE'Yİ 2014'TE DEVRALMIŞTI

Altınbaş Holding'ten devraldığı Göztepe'de 2014 yılından bu yana başkanlık yapan Mehmet Sepil döneminde İzmir ekibi, 2'nci Lig'den 14 yıl sonra Süper Lig'e döndü ve 5 sezondur bu ligde yer alıyor. Sarı-kırmızılılar, bu süreçte Gürsel Aksel Stadı ve Urla Adnan Süvari Tesisleri'ne kavuştu. Daha önce de hisse devri iddialarının ortaya çıktığı Göztepe'de Sepil'in kulüpteki hisselerinin satışı ile ilgili görüşmeler yaptığı iddia edilmişti.

(KAYNAK:Yeni Asır-Sözcü-The Telegraph Gazeteleri)

- Haber Hürriyeti, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9773504/sepil-goztepeyi-emin-ellere-teslim-edecegim