Erdoğan: "Kurdukları ittifakın istikameti belirsizdir"

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, altı partinin oluşturduğu birliktelik için "Kurdukları ittifakın istikameti belirsizdir" dedi. 

Erdoğan, partisinin AK Parti Ankara Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. 

"Ankara sadece devletimizin başkenti değil, aynı zamanda ülkemizin Türkiye’nin tüm renklerini, zenginliklerini, birikimini, umudunu bünyesinde toplayan, mazi ile ati arasında kurduğumuz köprünün kilit taşı konumunda bir şehirdir" diyen Erdoğan, kendileri için de Ankara’nın daima özel, önemli ve kritik bir yeri olduğunu dile getirdi. 

Erdoğan, partisinin üye sayısı ve teşkilat çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaştı, partililerden kapı kapı çalışmalarını istedi. 

"Ülkeyi geriye götüreceklerin heveslerinin kursağında bırakılmasını" isteyen Erdoğan, partililerin coşkulu tezahüratı üzerine, "Sizlerdeki bu azim, bu kararlılık, bu birlik ve beraberlik daim olduğu sürece Allah’ın izniyle ne bu davanın ne AK Parti’nin önünü kesmeye inşallah kimsenin gücü yetmez. Öyle yuvarlak masa etrafında yer beğenmeyenlere milletim gereken yeri gösterecektir" dedi. 

İktidarda oldukları 20 yılda yapılanlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, muhalefeti eleştirerek, "Bunların tek derdi, ülkenin ve milletin felaketi pahasına da olsa kendilerine, ajanslar vasıtasıyla verilen gündemi uygulamaktır. Proje şayet ortaya bir eser koyacaksanız, iyidir ve gereklidir. Ama siyasette proje millî iradeye saygısızlıktır. Hatta millî iradeye tehdittir. Bunların tanımı bu...” diye konuştu.

"Hazırladıkları program vizyondan yoksun"

"Milletin her seferinde olduğu gibi bu projeyi de sandığa gömeceğini" söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: 

“Milletin önüne çıkardıkları programda kendilerinin ne istediğine, neyi nasıl yapacaklarına dair tek bir dişe dokunur teklif olmadığı gibi pek çok temel meseleye dair üstünkörü de olsa herhangi bir temas dahi yoktur. 

Kurdukları ittifakın istikameti belirsizdir. Sergiledikleri birlikteliğin duruşu sakattır, hazırladıkları program vizyondan yoksundur. Tartışmaların odağına yerleştirdikleri cumhurbaşkanlığında daha 2023’deki adaylarının adını koyabilmiş değiller. Teklif ettikleri sistem ise cumhurbaşkanının seçim yöntemini bile ifade edemeyecek kadar pespaye bir çalışmadır. 

Netice itibarıyla Türkiye’nin geçtiğimiz 20 yıldaki her meselesini nasıl biz çözdüysek, bugünkü ve bundan sonraki sorunlarının çözüm adresi de biziz. Şayet bu ülkede AK Parti ve Cumhur İttifakı yoksa eserin de hizmetin de çözümün de dirayetli ve kararlı yönetimin de mümkün olamayacağını bizzat karşımızdaki fotoğrafın kendisi söylüyor. AK Parti teşkilatları olarak sizlere düşen görev tüm bu hakikatleri milletimize anlatmak, her bir insanımızla aramızdaki gönül köprüsünü güçlendirmektir.”

- Haber Hürriyeti, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9511579/erdogan-kurduklari-ittifakin-istikameti-belirsizdir