Genç istihdamı çalışması

Seyfi Çelikkaya / Ajans Bizim / Türkiye / KAYSERİ

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerini kapsayan bölgede ‘İmalat Sanayinde Genç İstihdamı’ ile ilgili çalışmalarına başladı.

Kalkınma Ajansları tarafından 2022-2023 döneminde yürütülecek faaliyetler kapsamında genç istihdamının artırılması ve genç girişimciliğin sağlanmasının temel amaç olduğu hatırlatıldı. 

Bu kapsamda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022-2023 yıllarında kalkınma ajanslarının ‘Genç İstihdamı’ teması altında faaliyetlerini önceliklendirmesinin kararlaştırıldığı bildirildi. 

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından yürütülen sonuç odaklı programlar çerçevesinde imalat sanayi, kırsal kalkınma ve turizm alanları öncelikli olmak üzere genç istihdamına yönelik çalışmaların yapılmasının planlandığı aktarıldı.

Ajanstan yapılan açıklamada, ‘’TR72 Bölgesi imalat sanayinde genç istihdamını artırmak amacıyla; Ajans İmalat Sanayide Dönüşüm Birimi ile Kayseri, Sivas ve Yozgat Yatırım Destek Ofisleri her üç ilde saha çalışmaları yürütmektedir. Bu çerçevede 2022 Yılı Ocak ayında yapılan ziyaretlerde Bölge imalat sanayi paydaşlarıyla genç istihdamına yönelik sürdürülebilir çözümler istişare edildi’’ dendi.

Şubat ayında da devam edecek ziyaretlerle sahadan alınan geri bildirimler ve paydaşların katkısıyla etkin uygulamaların geliştirilip, uygulanmasının hedeflendiği ifade edildi.

- Haber Hürriyeti, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9364927/genc-istihdami-calismasi