Erdoğan: "2023 seçimleri Türkiye'nin kader seçimi olacaktır"

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / TRABZON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Şimdi önümüzde son 20 yılın en kritik kavşağı var: 2023 seçimleri Türkiye'nin kader seçimi olacaktır" dedi. 

Erdoğan, Trabzon'da, toplu açılış töreni ve AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısında konuştu. 

15 Temmuz Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde, dinleyicilerden bir kadının "Yaylaları biraz rahatlatın" demesi üzerine, Vali İsmail Ustaoğlu'dan konuyla ilgilenmesini istedi ve "Yaylalara da betonarme bina yapmayacaksınız değil mi?" dedi. 

Erdoğan'ın AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşma satırbaşlarıyla şöyle:

"-Beklentilerimizi aşacağına inandığımız 2021 yılı büyüme rakamlarıyla ihracattaki başarımızı bir üst aşamaya taşıyacağız. Türkiye'yi, yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla büyüterek, 2023 hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerleyeceğiz."

"- Muhalefetin ne ülkeye dair bir hayalleri ne de milletin sıkıntılarına çözüm bulmak için bir niyetleri var. Sadece istismar etmenin, çamur atmanın, bahane bulmanın, milletimizin aklıyla, basiretiyle alay etmenin peşindeler."

"- AK Parti'nin ulaştığı seviyelere, muhalefetin ne hayalleri ne de vizyonu ulaşabiliyor. Biz Türkiye'yi kalkındırmanın, daha da güçlendirmenin mücadelesini verirken, onlar gündelik meselelerin ardına takılıp kalıyorlar." 

"- CHP'li belediyelerde yolsuzluk, ahlaksızlık, beceriksizlik, hırsızlık hat safhaya çıkmışken, bu rezilliklerle yüzleşmek yerine, asılsız iddia ve 

"-Ulaştırma ve Enerji bakanlarımız yaptıkları açıklamalarla, Bay Kemal'in attığı son iftiralara cevabı en güzel şekilde verdiler. Biz de bu şahsın ahlaksız isnatlarıyla avukatlarımız aracılığıyla hukuki yollara başvurduk. Sadece siyasette değil, mahkeme önünde de bu müfterinin iftiralarını boşa çıkartacak, çürütecek, hakikatleri tek tek yüzüne çarpacağız."

"(Büyükelçilerin) arzuhal makamına dönüştürülmesi"

"-Özellikle iktidara giden yolun sandık yerine yabancı devletlerin kapısında aranmasını, demokrasimiz adına çok tehlikeli görüyoruz."

"-Kendi milletlerinin hak ve hukukunu savunmak için ülkemizde görevlendirilen büyükelçilerin, özellikle muhalefet tarafından arzuhal makamına dönüştürülmesi, Türkiye'nin bağımsızlığı adına vahim bir durumdur. Hele hele ağızlarını her açtıklarında, 'Atatürk'ün partisiyiz' diye övünenlerin, siyasi geleceklerini, dış güçlerin icazetine, yardımına, ihsanına bağlaması gerçekten utanç vericidir."

"-Bay Kemal'in elinde CHP'nin rotasını tamamen kaybetmesi, millet ve memleket düşmanlarının aparatı haline gelmesi, en çok CHP'li seçmeni rencide ediyor."

"-Gazi'nin partisi diyerek oy verdikleri partinin, Batı muhipleri cemiyetine dönüşmesi, milli meselelerin hiçbirinde onurlu bir duruş sergileyememesi, en fazla onların başını yere eğiyor."

"-Bay Kemal ve yoldaşlarının iş bilmezliğinden, beceriksizliğinden her gün bir yenisi patlayan skandallarından bizim gibi, CHP'liler de nasıl biz rahatsız oluyorsak onlar da rahatsız oluyor."

"2023 seçimleri Türkiye'nin kader seçimi olacak"

"-Çünkü, bu ilkesizlik, bu omurgasızlık ne Türk demokrasisine ne siyaset müessesesine ne de Gazi Meclisimizin haysiyetine asla yakışmıyor. İnşallah 2023 seçimlerinin Türk siyasetinin yanı sıra CHP'nin de bu kamburdan kurtuluşuna vesile olacağına inanıyorum."

"-Şimdi önümüzde son 20 yılın en kritik kavşağı var: 2023 seçimleri Türkiye'nin kader seçimi olacaktır."

"-Ülkemizin kazanımlarını koruması, milletimizin geleceğine güvenle istikbale huzur içerisinde yürümesi sizlerin vereceği mücadeleye bağlıdır. Muhalefetin çapsızlığı, beceriksizliği artık sıradan hale gelen fiyaskoları bizi asla rehavete sürüklememelidir." 

Toplu açılış töreni

Açılışı yapılacak tesisler hakkında ayrıntılar paylaşan Erdoğan'ın söyledikleri satırbaşlarıyla şöyle:

"-Birileri ülkeye ve millete hizmet makamlarını kendi siyasi ajandalarının basamağı olarak görebilir. CHP'nin başındaki zat da kurduğu ittifakla etrafına topladığı, kifayetsiz muhterislerle meseleye böyle bakıyor."

"-CHP, terör örgütü ile yan yana. PKK bir terör örgütü, onun Meclisteki uzantısı da malum. Bunlarla el ele, kol kola dolaşanlara benim milletim yürü der mi?"

"- Bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı olan partiyi dahi ülkenin yönetimine ortak etme hevesine kapıldılar. Belediyelerinde bunu zaten yaptılar, en kritik yerleri PKK'sından, FETÖ'süne kadar terör örgütleri ile irtibatlı kişilere altın tepside maalesef belediye makamında iş verdiler."

"-44 bin işçiyi belediyeden atıp, onların yerine maalesef teröristleri doldurdular. Hatırlarsanız, bunlar seçimden önce kimseyle oynamayacakları üzerine namus, şeref, haysiyet sözü vermişlerdi. Bay Kemal sen bu sözü verdin. Nerede namus, nerede şeref?"

"-Seçimden sonra ipleri ellerine alınca yaptıkları ilk iş ise liyakatine, gayretine, emeğine bakmaksızın kendilerinden görmedikleri herkesi kapı önüne koymak oldu."

"Batı'dan talimat alacaklar"

"-Ülkelerini her fırsatta bunlar yabancılara şikayet etmediler mi? Siyasi ikballerini de yabancılardan alacakları desteğe bağlamadılar mı? Allah göstermesin, yarın ülkenin başına geçseler yine aynısını yapacaklar ve bunlar Batı'dan talimat alacaklar. "

"-Şimdi geçen akşam çıkmış, benim televizyon programı var saat 22.00'de. Aynı saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bu açıklamayı yaparken yine bir yalan... İhale yapmışız, bu ihalede de '5'li çete' diyor müteahhit firmalara ve bu firmalara bizim burayı üç kat fazlasına bir rakamla verdiğimizi..."

"-Bir kağıt gösteriyor, altında güya benim imzam var. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin. Ulaştırma ve Altyapı Bakanım Adil Bey'e dedim ki 'Yarın akşam çık, buna şöyle bir dersini ver'. Adil Bey ertesi akşam televizyonda buna güzel bir ders verdi çünkü adamın hayatı yalan."

"Bir davaları, hedefleri yok"

 "-Türkiye için yazılan senaryolarda, kendilerine verilen rolü oynamak ve bunun karşılığında elde ettikleri imkanları tepe tepe kullanmak dışında bir dertleri, bir davaları, bir hedefleri de yok."

" -Türkiye siyasetinde şu anda CHP Genel Başkanı'nın ve yöneticilerinin sergilediği omurgasızlığın bir başka örneğini bulamazsınız."

"-Onlar çok daha ileri projeler teklif etmeliydi. Ama bakıyorsunuz daha bizim inşa ettiğimiz şehir hastanelerinin yolunu bile yapmaktan acizler."

"- Onlar Şanlıurfa'ya gidiyor diyor ki 'Şanlıurfa Belediyesini önümüzdeki seçimde bize verin, biz elektriği bedava vereceğiz.' Ben de diyorum ki Bay Kemal, Muğla Belediyesi sende, hadi ver bakalım Muğlalı çiftçimize elektriği bedava. Aydın Belediyesi sende, Aydınlı çiftçimize hadi ücretsiz olarak elektriği ver. Antalya sende, hadi ver bakalım ücretsiz."

"Şartel nerede, merkezi yönetimde, yani bizde"

"- Bir defa elektriğin kaynağı nerede, şartel nerede? Merkezi yönetimde, bizde. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı nerede? Bizde. Adam bunu dahi bilmiyor, bu denli cahil. Hayata geçirdiğimiz projelerin finansman modelini bile kavrayamadıkları için aradan geçen bunca yıla rağmen hala tamamlanan yatırımların hikmetini çözmekten acizler."

"-Onlar ise çok daha fazlasını hedeflemeliydi. Ama bakıyorsunuz, bırakın yapılanları takdir etmeyi ülkenin başarılarına kulp takmak, sebebi belli dalgalanmaları krize dönüştürmek için var güçleriyle çalışıyorlar"

- Haber Hürriyeti, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9254604/erdogan-2023-secimleri-turkiyenin-kader-secimi-olacaktir