Genç işçi yüksek gerilime kapıldı

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir'in Urla İlçesinde bir elektrik şirkettinde çalışan 21 yaşındaki Şükrücan Bayraktaroğlu yüksek gerilim enerji hattında çalışırken, akıma kapılıp öldü.

Olay bugün saat 10. 00'da İTO Kent Caddesi üzerinde bulunan boş alandaki elektrik direğinde meydana geldi. Ordu' nun Gölköy İlçesinde yaşayan Şükrücan Bayraktaroğlu, çalışmak için Manisa' ya geldi.

Şirketi tarafından alınan elektrik işini yapmak için de Urla' ya gitti. Yüksek gerilim hattına çalışmaya çıkan genç işçi direğin üstünde akıma kapıldı.

Olayı farkeden arkadaşları durumu ekiplere bildirdi. Olay yerine gelen sağlık, polis ve AKS 110 ekipleri geldi. Hattın enerjisinin kesilmesinin ardından, itfaiye ekibi Bayraktaroğlu' nu aşağıya indirdi.

Urla Devlet Hastanesine kaldırılan Şükrücan Bayraktaroğlu, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Savcı, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi yapılması için gencin cansız bedenini Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

Cihadiye Mahallesinde oturan ,Gölköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü' nden emekli olan baba Abdullah Bayraktaroğlu ve yakınları ölüm haberi karşısında yıkıldı.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9241519/genc-isci-yuksek-gerilime-kapildi