Beydağ'da kar seferberliği

Yurdun dört bir yanını etkileyen çetin kış şartları ve kar yağışı İzmir'in Beydağ İlçesi'nde de köy yollarını kapadı. Vatandaşların yardım çağrılarına ekipleri seferber eden Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, kendi ekiplerine takviye olarak İzmir Büyükşehir'den de destek istedi ve ilçenin özellikle yüksek kesimlerindeki Çomaklar, Beyköy, Eğridere, Halıköy ve Adaküre mahallelerindeki kapanan yolları açtırdı.

EKİPLER CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

Can ve mal kaybının yaşanmaması adına gün boyu çalışmalarını sürdüren ekipler, kar küremenin yanısıra yollarda tuzlama da yaptı. 7 gün 24 saat esasına göre belediye faaliyetlerinin yürütüldüğünü kaydeden Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Özellikle ilçemizin yüksek kesimlerinde artan kar yağışları nedeniyle hemşehrilerimizin mağdur olmaması, can ve mal güvenliklerinin sağlanması adına İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kar sebebiyle yolda araçlarıyla mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarılmasını sağlıyoruz. Vatandaşlarımız belediyemizi arayarak her zaman bizlere ulaşabilirler. Gece gündüz demeden Beydağ’ımız için çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

DOĞADAKİ CANLARA DA SAHİP ÇIKALIM

Yoğun kar yağışının sokaktaki hayvanları da etkilediği belirten Beydağ Belediye Başkanı Feridun "Veteriner Hekimimiz, görevli personelimiz ve Beydağ İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği personelinin katılımıyla kurumlar arası diyalog halinde soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına mama dağıtımı yapıldı" dedi ve herkesten doğadaki canları da sahip çıkmaya çağırdı. 

- Haber Hürriyeti, Belediye bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9233484/beydagda-kar-seferberligi