Yayında dans edip güldü diye soruşturma açıldı

Sevcan Küçükayan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA / MAMAK

Geçmiş dönemde yayımladığı Twitch canlı yayını Pelin Baynazoğlu’nun sorun yarattı.

“Yaşasın ırkımız Çin’e bedel kırkımız” sözlerinin yer aldığı şarkıyla dans eden Pelin Baynazoğlu Cimer’e şikayet edildiğini ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Soruşturmaya konu olan dansını sosyal medya hesabından paylaşan Pelin Baynazoğlu, ifade vermeye gittiğini belirtti ve "Aşırı komik bir konuda hakkımda soruşturma açıldı ifade verdim bugün" yazısıyla izleyicilerine duyurdu.

İfade vermesinin ardından Twitch'te bir canlı yayın yapan ''Pqueen'' lakaplı Pelin Baynazoğlu, ‘‘Dosyada bir hesap Tiktok'ta paylaşım yapıyor. Dalga geçiyor. Bana ait olmadığı yazıldığı halde bana soruşturma açılıyor’’ diyerek soruşturmanın gidişatı hakkında belirsizlik olduğunu ve durumun bir davaya dönüşebileceği notunu da ekledi.

Soruşturmaya konu olan dans hakkında "halkı kin ve düşmanlığa sevk etme" suçlamasıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen Pelin Baynazoğlu, kendisinin nasıl şikayet edildiğini de anlattı. “Beni şikayet eden kişi, ‘Bu hanımefendi dans ediyor, bir de gülüyor’ demiş” ifadelerini kullandı.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9200921/yayinda-dans-edip-guldu-diye-sorusturma-acildi