Masterchef Türkiye'de kupa Eren'in oldu

Masterchef Türkiye'de jüri üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun yaptıgı ve 6 aydır devam eden heyecan doruğa çıktı. Finale kalan Hasan Biltekin ve Eren Kaşıkçı canlı yayında imza yemeklerini yaptılar.

Yarı finalde Eren 108, Hasan 103 puanla geceyi tamamladı.Eren, Hasan'dan daha fazla puan toplayarak avantajı eline geçirdi.

Yarışmanın finali canlı olarak yayınlandı. İmza yemeğinde iki yarışmacı da birbirinden güzel tabaklar çıkardılar. Tabağına Bostan adını veren Eren, toprak ve çiftliği, doğal yaşamı öne çıkarmayı hedeflediğini söylerken Hasan, yemeğine Hayat adını verdi. Şeflerin yemekler hakkında bilgi alıp tadım yaptığı ve puan verdiği yarışmada 2022 Masterchef birincisi Eren oldu ve kupayı aldı.

TAHSİN KÜÇÜK 3. OLMUŞTU

Öte yandan Tahsin Küçük, önceki gün MasterChef Türkiye’ye 3. olarak veda etmiş şefler gözyaşlarıyla uğurlamıştı.

KİM KİMDİR

MASTERCHEF EREN KAŞIKÇI KİMDİR?

1989 doğumlu olan Eren Kaşıkçı 32 yaşındadır. Kırıkkale doğumlu olan yarışmacı Tokatlıdır. Bir kardeşi bulunan Eren Kaşıkçı'nın babası asker annesi ise ev hanımıdır. Yarışmaya Gökçeada’dan katılan Eren Kaşıkçı evli ve bir çocuk babasıdır.

19 Mayıs Üniversitesi Turizm Bölümü'ne giden Kaşıkçı, bu bölümü tamamlamamıştı. MasterChef Eren 2012-2013 yıllarında özel bir aşçılık okulunda profesyonel eğitim almıştır.

Gökçeada'da bir otelde şeflik yapan Eren, İmroz kuzusu yemeğiyle jüriden tam not almıştı.

MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN KİMDİR? 

Hasan Biltekin 27 yaşında ve aslen Nevşehirlidir. 184 cm boyunda ve 78 kilogram olan yarışmacı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu mezunudur.

Yemek sektöründe liseden beri yer alıyor ve Nevşehir Belediyesporun mutfak şefliğini yapıyor.

Bugüne kadar çok sayıda yemek yarışmasına katılmıştır ve madalyaları ile kupaları bulunmaktadır. MasterChef’e 2 kez katılan Biltekin, geçen sene 3 evet oyu almıştı ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edememiştir.

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9108897/masterchef-turkiyede-kupa-erenin-oldu