Üç askerim şehit oldu

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Şanlıurfa'nın Akçakalı ilçesinde üç asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

''Akçakale/Şanlıurfa hudut hattında, 8 Ocak 2022 tarihinde, teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu üç kahraman silah arkadaşımız, Piyade Teğmen Murat Alyakut, Piyade Sözleşmeli Er Ertuğrul Ulupınar ve Piyade Onbaşı Enes Koç şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.''

MSB: 12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Akçakale'de üç askerin şehit düştüğü saldırı sonrasında, ateş destek vasıtalarıyla ''hedeflerin vurulduğu ve 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini'' açıkladı.  

MSB sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu bilgilere yer verildi:

''Akçakale hudut hattında 3 kahraman silah arkadaşımızın şehit düştüğü EYP saldırısı sonrası, ateş destek vasıtalarımızla PKK/YPG hedefleri güçlü şekilde vurulmuş ve ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Teröristlere yönelik bölgedeki operasyonlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır dileriz.''

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/9080734/uc-askerim-sehit-oldu