Kadına şiddet Tanrı'ya hakarettir

Nurdan Mısırlıoğlu / Ajans Bizim / İtalya / Roma

Yeni Yıl vaazını annelik ve kadın temaları etrafında ören Papa Francis, yeni yıl mesajında ​​kadına yönelik şiddetin ''Tanrı'ya hakaret'' olduğunu söyledi.

Francis,  İsa'nın annesi Meryem'e atıfta bulunarak '''Kadınlara ne kadar şiddet uygulanıyor! Yeter! Bir kadını incitmek, insanlığımızı bir kadından, bir melek aracılığıyla değil, doğrudan değil, bir kadın aracılığıyla alan Tanrı'ya hakarettir'' dedi.

Kadınların, hayatın iplerini bir arada tutanların barışçıl kişiler olduğunu vurgulayan Papa, ''Kadınlar dünyaya onu sömürmek için değil, hayat bulsun diye bakarlar. Kalpleriyle görerek, soyutlama ve kısır pragmatizme sürüklenmeden hayallerini ve özlemlerini somut gerçeklikle birleştirebilen kadınlardır.  Ve anneler hayat verdiğine ve kadınlar dünyayı birlikte tuttuğuna göre, hepimiz anneleri yüceltmek ve kadınları korumak için daha fazla çaba gösterelim" dedi.

Geçen ay bir İtalyan televizyon programında Francis, eski kocası tarafından dövülen bir kadına, kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin "neredeyse şeytani" bir şey yaptığını söylemişti.

Covid-19 pandemisi yaklaşık 2 yıl önce başladığından beri Papa Francis, karantinaların birçok kadını istismarcıların arasında mahsur bırakmasından bu yana birçok ülkede artan aile içi şiddete karşı birkaç kez sesini yükseltti.- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/8990287/kadina-siddet-tanriya-hakarettir