Karada ve Denizde, İzmir İtfaiyesi Hazır

İzmir Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve  Güney Deniz Saha Komutanlığına bağlı İnciraltı Deniz Müze Komutanlığı ile ortak tatbikat düzenledi. 


Her kurumun kendi Acil Durum Eylem Planına göre, yılda bir defa gerçekleştirmesi zorunlu olan tatbikata, İzmir İtfaiyesi Balçova Gruptan 1 Arazöz, Narlıdere Gruptan 1 Aks Ekibi ile İnciraltı Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma ekibi olmak üzere 10 kişi ile katıldı.

Senaryo gereği İnciraltı Deniz Müzesinde demirli bulunan TCG Ege Fırkateyni koğuşunda elektrik kontağından yangın çıktı.Yangına müdahale eden gemi personelinin çağrısı üzerine İzmir İtfaiyesi ekipleri, takviye ve tedbir amaçlı olarak olay yerine intikal ettiler. Yangın esnasında denize düşen bir personel ise İnciraltı Su Üstü Kurtarma ekibi tarafından bulunarak, denizden kurtarıldı. Tatbikata katılan personeller, takbikat sonrasında ortak durum değerlendirmesi yaparak, aksaklıkları ve eksiklikleri değerlendirdiler.

Acil durumlara hazırlıklı olmalıyız

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, bireylerin ve kurumların acil durumlar karşısında, itfaiye ekipleri gelene kadar olaya müdahale edebilmelerini sağlamak için bu tatbikatların önemli olduğunu vurguladı. 
İsmail Derse: “Bütün hedefimiz yurttaşları ve işyerlerini bu tür çalışmalara dahil etmek. Daha güzel, planlı tatbikatlar yaparak, bu tür kurum ve kişilerin de acil durumlara karşı hazırlıklı olmasını sağlamak istiyoruz" dedi.

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/8970772/karada-ve-denizde-izmir-itfaiyesi-hazir