FETÖ'den aranan 38 kişiyi jandarma yakaladı

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir'in Dikili İlçesi'nde Jandarma yasadışı yollarla Yunanistan'a kaçmaya çalışan, aralarında KHK ile mesleklerinden ihraç edilen ve yakalama kararı bulunankaymakam,subay, polis,avukat,öğretmen ve doktorlarında bulunduğu 38 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

Ekipler ayrıca 5 ayrı ilçede yaptığı operasyonda, terör örgütü üyesi beş kişiyi yakaladı.

İlJandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ( TEM), İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kuzey Ege Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı 16- 23 Aralık'ta terör örgütü faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik olarak ortaklaşa çalışma yaptı.

Ekipler, bu kapsamda aldıkları istihbaratı değerlendirdi. Dikili İlçesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma Suçundan haklarında yakalama kararı bulunan ve yargılama işlemleri devam eden aralarmda KHK ile ihraç edilmiş 1 Kaymakam, 3 Subay, 4 Emniyet Personeli, 16 öğretmen, 1 Doktor ,2 Avukat ve 5 Memur' un bulunduğu 38 şüpheliyi deniz yoluyla yurt dışına yasadışı yollarla kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakaladı.

FETÖ'CÜ ASTSUBAY BORNOVADA YAKALANDI

Ayrca Bornova ilçesinde ayn suçtan aranan meslekten KHK ile ihraç edilmiş Astsubay yakalanarak gözaltına alındı.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ÖVEN 3 KİŞİ YAKALANDI

Jandarmanın ilgili birimleri tarafından da Konak ,Torbalı ve Karabağlar İlçelerinde PKK/ KCK-YPG PYD silahlı terör örgütüne Yönelik sosyal medya (Facebook) üzerinden övücü nitelikte ve suç içerikli paylaşımlarda bulunan G B., F.P. ve Z.K., düzenlenen ayrı ayrıoperasyonlarda yakalanarak gözaltına alındı.

SURİYE DE EĞİTİM GÖRMÜŞ
Karaburun ilçesinde de,Suriye de ülkesinde PKK KCK-YPG,PYD silahlı terör örtü içerisinde faaliyet göstererek Yasadışı yollardan ülkemize giriş yaptığı tespit edilen E. K. isimli şüpheli de operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanan şüpheliler adliye sevk edildi.
Sevk edilen 26 şüpheli tutuklandı,1 şüpheli adli kontrol şartıyla ,6 şüpheli savcılıktan serbest bırakıldı. 4 şüpheli ise İzmir İl Müdürlüğü'ne. teslim edildi. Bir şüphelinin ise Bornova İlçe Jandarma Komutanlığı'nda gözaltı işlemleri devam ediyor.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/8955651/fetoden-aranan-38-kisiyi-jandarma-yakaladi