Lionslara Toplumsal Afet Bilinci Eğitimi

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Toros Yangın ve Doğal Afet Merkezi'nde İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitmenleri tarafından Lions Kulübü üyelerine Temel Afet Bilinci ve Yangın Bilgisi eğitimleri verildi.

Uluslararası Lions118R Yönetim Çevresi "Lions Acil Yardım Programı" kapsamında olan, İzmir Alsancak Mimar Sinan Lions Kulüp'ten 48 üye katıldı.
Eğitim Şube Müdürlüğü eğitmenleri, Sanal Gerçekliği Arttırılmış Deprem Simülasyonunda muhtemel afetler öncesinde, esnasında ve sonrasında yapılacak doğru davranış şekilleri ile alınması gereken önlemler hakkında detaylı bilgilendirme yaptılar.
Eğitimlerde başlangıç safhasındaki yangınlara da nasıl müdahale edebilecekleri de uygulamalı olarak gösterildi.

Afetlerin olmamasını, kimsenin canının yanmamasını istediklerini fakat bunun mümkün olmadığını ve  böyle bir duruma hazırlıklı olmanın önem taşıdığını belirten İzmir İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, "Bu tür olaylarda hızlı reaksiyon göstermek önemli, o yüzden bu eğitimleri önemsiyoruz” dedi.

Izmir Büyükşehir Belediyesi İftaiye Dairesi Başkanlığı resmi web sitesinde "Hizmetlerimiz" başlığı altında listelenen  temel eğitimlere başvuran Sivil Toplum Örgütleri, Okullar ve Kurumlar ücretsiz olan eğitimlerden  faydalanabiliyor. 

- Haber Hürriyeti, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/8950971/lionslara-toplumsal-afet-bilinci-egitimi