Günay, İzmir'de kitaplarını imzaladı

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Alsancak Kırmızı Kedi Kitabevi’nde kitaplarını imzaladı.  Günay’ı imza gününde DP Genel Başkanı Gultekin Uysal, Yaşar Okuyan, Eski Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan başta çok sayıda siyasetçi ve kitapsever, Günay’a adına kitap imzalatmak için kuyruğa girdi. Günay, Altan Tuna ile birlikte kaleme aldığı “Muhtıradan Darbeye- Türkiye’de siyasetin Açıklamalı Kronolojisi’nin yanı sıra Bir “Hürriyet” Hikâyesi ve Sevgili Anadolu adlı kitaplarını imzaladı, fotoğraf isteyenlerle objektiflere poz verdi. 

Muhtıradan Darbeye-Türkiye’de siyasetin Açıklamalı Kronolojisi;12 Mart 1971 Muhtırasından 12 Eylül 1980 Darbesi’ne uzanan,1982 Anayasası’yla süreklilik kazanan dönemi, Bir “Hürriyet” Hikâyesi; Türkiye’nin demokrasi yolculuğundaki aksaklıklara ve hâlâ çözüm bekleyen temel problemlerine bakarken, aynı zamanda 50’li yıllara panoramik bir bakış sunduğu ve Hürriyet meşalesinin neden süreklilik taşıyamadığına dair titiz bir inceleme yer alıyor.

2019 yılında birinci baskısı yapılan  ve gezi yazılarının yer aldığı Sevgili Anadolu kitabını ise arka kapakta şu sözleriyle anlatıyor adeta: “Türkiye, insanlığın ilk ayak izlerinden tarihin en büyük imparatorluklarına kadar nice dönem ve deneyimlere tanıklık etmiş eşsiz bir dünya parçasıdır. Bu dünya parçası, bağrında taşıdığı tarihsel, kültürel, doğal bütün varlıkları, imkân ve sorunları ile bizimdir. Bizim vatanımızdır. Bu vatanın sahip olduğu birikimi, hiçbir ayrım gözetmeksizin tümüyle sahiplenmek, geliştirmek ve geleceğe taşımak tarih önünde insanlığa karsı sorumluluğumuzdur.” 

- Haber Hürriyeti, Kültür Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/8723785/gunay-izmirde-kitaplarini-imzaladi