Kamu kurumlarında atamalar

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Bazı kurum ve kuruluşlarda yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Türkiye Yazma Eserler Kurumu (YEK) Başkanlığına Prof. Dr. Muhittin Macit yeniden atandı. Macit, merkezi İstanbul'da bulunan YEK'in kurulduğu 2010 yılından bu yana görevi sürdürüyor. 

Bazı kurum ve kuruluşların yönetim kurulu üyeliklerine yapılan atamalar ise şöyle:

-Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) yönetim kurulu üyeliğine Kutluhan Taşkın. Taşkın halen Cumhurbaşkanı Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. 

-Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine Sezai Aydın. 

TEİAŞ ve EÜAŞ

-Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) yönetim kurulu üyeliğine Yasin Kalem. Kalem, daha önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda Mesleki Hizmetler Genel Müdürü olarak görev yapmıştı.

-Elektrik Üretim A.Ş. yönetim kurulu üyeliğine Feyza İleri. İleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. 

-Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yönetim kurulu üyeliğine Erkan Tek. Tek, halen Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı.

-Kıyı Emniyeti yönetim kurulu üyeliğine İlyas Tufan.

Tarım İşletmeleri

-Tarım İşletmeleri yönetim kurulu üyeliğine Nuri Uslu. Uslu, 23. Dönem TBMM'de AK Parti Uşak Milletvekili olarak görev yaptı. 

-Devlet Malzeme Ofisi (DMO) yönetim kurulu üyeliklerine Mustafa Koç ve Ömer Karademir. Karademir, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunuyor. 

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/8423092/kamu-kurumlarinda-atamalar