Alsancak Mehmet Ali Çıracı Stadı, olsun adı

Metin Aydınoğlu
Metin Aydınoğlu

İzmir'de spor turu yapmaya ne dersiniz, her şey bizler için lütfen takip ediniz

HAMİLE HAMİLE KOŞTU ŞAMPİYON OLDU

Bostanlıspor’un milli oryantiringcisi Büşra Altun, beş buçuk aylık hamile olmasına karşın koşmaya devam ediyor. Son olarak Buca’da yapılan Avrupa Spor Haftası Oryantiring Yarışmasına katılan Büşra Altun, elit kadınlar dalında tüm rakiplerini geçerek şampiyon oldu.

Bostanlıspor’da sporcu çalıştırıcı olarak görev yapan milli oryantiringci, 1 çocuk annesi Büşra Altun “5,5 aylık hamileyim. İlk çocuğum Hayal’e hamileyken de sporu bırakmadım, devam etmiştim. Bunda da aynı şekilde devam ediyorum. Hatta hamileliğimin ilk aylarında da Bursa’daki milli takım kampındaydım.  2010 yılından beri bu sporu yapıyorum. 2012 yılından bu yana milli takım ile ülkemi başarıyla temsil ediyorum. 27 yaşındayım. Severek, isteyerek yaptıktan sonra önünüzde hiç bir engel olmaz. Bazıları evlenince sporu bırakır, bazıları çocuğu olduğu için vazgeçer, bazıları zaman ayıramıyorum der ama önemli olan bahane etmek değil onlarla birlikte yapabilmek. Bu sporu beni götürdüğü yere kadar başarıyla yapmaya devam edeceğim. Bize her açıdan moral ve güç veren, büyük katkılar sağlayan ve imkân yaratan  Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy'a müteşekkiriz. Ben ve sporcularımla bu imkânı en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Başkanımız Avni Erboy, spor ve sporcu için tüm imkânlarını seferber ediyor. Yeter ki siz spor yapın. Gerisi geliyor. Bostanlıspor da bu spor için ideal bir ortamı sağlıyor. Sizleri de yaşınız kaç olursa olsun oryantiring yapmaya bekliyoruz” dedi. HABER;  [email protected]

GÖZTEPELİ DOĞAN VEFAT ETTİ

Beyefendi bir kişilikti, centilmendi, sportmendi. Egosu yoktu, sahada sadece oynardı. Çok iyi orta yapardı, gel de gol atma dercesine.
Göztepe’nin 1977-1978 sezonundaki şampiyon olan unutulmaz kadrosunda forma giydi Doğan Küçükduru ağabeyimiz. O dönem tribündeki slogan şöyle idi, 'Doğan İrfan ortala bombala Sadullah bombala'. Sarı kırmızılılarda 1971-1975 ve 1977-1980 yılları arasında 7 sezon forma giydi. Futbola Göztepe'de veda etti. A Milli Takım‘da da 1 kez forma giydi sevgili Doğan Küçükduru. Doğan ağabeyimize Allah'tan gani gani rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Sevenlerine, ailesine sabır diliyorum. Sadullah ile İrfan ağabeylerimize de sağlıklı huzurlu ömür diliyorum.

ALTAY MEHMET ALİ ÇIRACI STADI OLSUN

Ömrü Altay'ı sevmekle geçti. Yılmadan, üşenmeden, zerre kadar vazgeçmeden Altay'ına koştu her hafta. Hafta içi de dahil olmak üzere. Deplasmanlara bile gitti. İlerleyen yaşına rağmen hatta eşini bile alıştırdı Altay maçlarına. El ele geldiler tribünlere diz dize oturdular, evlerine sarılarak döndüler. Mehmet Ali Çıracı amcamız daha önce vefat eden hayat arkadaşına, sevdiceğinin yanına gitti. Bir sevdiğini burada bıraktı asıl sevdiğine kavuştu. Cananı burda kaldı, canı orda işte. Çıracı çiftinin mekânı cennet olsun, unutmadık, unutmayacağız. Öneri getiriyorum. Madem ki Alsancak Stadı'na isim aranıyor. Gürültüye patırtıya gerek yok. Sorarım. Futbol, kim için var, kimşerin sayesinde var ? Maçlar kimin oynanıyor ? Hakemler şöhret olsun diye değil. Futbolcular zengin olsun, futbolu bırakanlar teknik adam olsun diye değil. Bütün bu işler, yatırım. Seyirci için, taraftar için var. Kulüpler bile onlar için var. Stada gelen yoksa, takip eden yoksa, futbol da olmaz. En yaşlı taraftar, 60'dan fazla sahalarda, statlarda Mehmet Ali amcamız. Dile kolay 60 küsur yıl. Herkesten fazla hak ediyor. Mecburiyet, ekmek kapısı değil. Sadece sevda, aşk var. Yetmez mi ? İsim arayacağınıza buyrun size isim. Alsancak Mehmet Ali Çıracı Stadı olsun. Hatta eşinin adı da eklensin. Bir kere de bir kerecik de olsun, taraftarın adı stada konsun.

ALTINORDULU KUŞÇU METİN BARINSPOR'DA

İlk kez bu yıl ligde, resmi bir organizasyonda başlıyor Karabağlar Barınspor. 50 yıllık mahalle takımı, gayrifedere ekip. İzmir 2.Amatör Küme'den başlıyor. Takımın başına da genç bir isim Metin Çelikdelen getirildi. Kuşçu Metin lakabıyla tanınan yıllarca Altınordu forması giyen Çelikdelen, sıfırdan başlıyor. Başarıyı, başarısızlığı ekip olarak bilmiyorlar. Hepsi yeni, bir araya gererek takım olacaklar. Oturmuş kadro, iskelet kadro diye bir şey yok. Diğer 2.Amatör Küme takımlarımız da ha keza öyle. Seyredilecek bir lig olacak. Metin Çelikdelen hocama başarılar diliyorum. İşi zor ama, o da zoru sever. Hayırlı uğurlu olsun. Türk futbolu hem bir kulüp hem de bir teknik adam kazandı. Çifte mutluluk, çifte başarı daha lig başlamadan.

İZMİR 2.AMATÖR KÜME'YE 18 YENİ TAKIM

İZMİR GENÇ MANİSALILAR, NAFİZ GÜRMANSPOR, YENİ DOĞANÇAYSPOR,  ÇAMDİBİ YEŞİLOVA ESNAFSPOR, GENÇ ÖZGÜRSPOR, İLKADIM
İZMİRGÜCÜ, MEVLANA KONURCASPOR, EVKA-1 SPOR , İZMİR TRABZONGÜCÜ, ÖZENSPOR, GAZİEMİR SARNIÇSPOR, KARABAĞLAR ARSLANGÜCÜ, KARABAĞLAR BARINSPOR, KARŞIYAKA BELEDİYESPOR, HALİLBEYLİ 1979 SPOR KULÜBÜ, EMİRALEM BELEDİYESPOR
TORBALIGÜCÜ GENÇLİK. Hepsi heyecanlı, umutlu. Sporsuz geçen 2 yılın ardından sahaya kavuşmak üzereler. Centilmence, kazasız belasız sakatlıksız cezasız maçlar oynansın. Kolay gelsin, rastgele. Allah gönlünüze versin. Atatürk'ün dediği gibi 'Zeki çevik ve ahlaklı olun' başka bir şey beklemiyoruz. Önce insanlık, sonra kupa.

www.haberhürriyeti.com / Metin AYDINOĞLU / [email protected]

- Haber Hürriyeti, Metin Aydınoğlu tarafından kaleme alındı
https://www.haberhurriyeti.com/makale/7964729/metin-aydinoglu/alsancak-mehmet-ali-ciraci-stadi-olsun-adi