Galatasaray NFT koleksiyonu 59 saniyede tükendi

Sergül Keskin / Ajans Bizim / Türkiye / İSTANBUL

Galatasaray Spor Kulübü tarafından geçen ay duyurulan ve bugün itibarıyla satışa çıkan NFT koleksiyonunun 59 saniye içinde tükendiği açıklandı. Kulübün NFT satışından ne kadar gelir elde ettiği ise açıklanmadı. 

Galatasaraş Spor Kulübü, kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen’in anısına çıkarılan tarihi NFT koleksiyonunun en nadide bölümü olan 100 adet NFT’nin tamamını bugün saat 19.05’te satışa sundu. NFT’nin taraftarların yoğun ilgisini sonucu sadece 59 saniye içerisinde satın alındığı açıklandı.  

NFT koleksiyonunu diğer iki bölümü, 8 Ekim tarihinde 1.000 adet ve 15 Ekim tarihlerinde 10.000 adet olmak üzere arz edilecek.

Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu, tüm dünyada kulüplerin hikayelerini görsellerle paylaştığı ve hayranlarını tarihlerinin en değerli anlarını dijital ortamda toplamaya davet ettiği yeni bir NFT konsepti yaratan Shirtum ve blockchain teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block iş birliği ile piyasaya arz edildi. Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü NFT koleksiyonu olma özelliği taşıyan koleksiyon, aynı zamanda kulübünün kurucusu adına çıkarılan ilk NFT koleksiyonu olması açısından da dünyada bir ilk.- Haber Hürriyeti, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/7863297/galatasaray-nft-koleksiyonu-59-saniyede-tukendi