Altın Güvercin Sevgilim'e

Altın Güvercin'in yeni sahibi belli oldu

Türkiye'nin pop müziği alanında yaşayan geleneksel tek müzik yarışması olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması bu yıl 24'üncü kez düzenlendı. 'Altın Güvercin Beste Yarışması'nın kazananı, “Sevgilim" isimli bestesiyle Suat Suna oldu. En Başarılı Yorumcu Ödülü'nü ise “Bir Yolu olsa” isimli parçayı seslendiren Ezgi Gürbüz kazandı. 2. Gümüş Güvercini “Bir Yolu Olsa” isimli bestesiyle Merve Öner Demirci alırken, 3. Bronz Güvercinin sahibi “ölsek de Bitmez" isimli besteyle Gökçe Özgül oldu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğiyle bu yıl 24'üncü kez düzenlenen 'Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması', Altın Güvercin Amfitiyatro'daki final gecesiyle sona erdi.

Final gecesini, televizyoncu Okan Bayülgen sundu. Bayülgen yaptığı esprilerle geceye damgasını vurdu. Bu yıl Kusav Onur ödülü ise Nükhet Duru’ya verildi. Durunun ödülünü KUSAV Başkanı Levent Köylü verdi. Yarışmanın oylaması sırasında Duru nefis bir müzik şöleni sundu.
Yarışmada Yıllardan Sonra (Selver Şebgün Tansel), Ölsek De Bitmez (Gökçe Özgül), Bir Yolu Olsa (Merve Öner Demirci), Disonans (Serkan Çinioğlu/Sırma Munyar), Hüma (Mesut Kuntan), Sevgilim (Suat Suna), Yaşgünüm Benim Bugün (Erdinç Tunç), Depresyon (Engin Özer), Yaşamak Dediğin (B. Metehan Öztürk), Gecenin Ayakları (Nilüfer Sezer) jüri karşında yarıştılar.
Başkanlığını Ali Rıza Türker'ın yaptığı yarışmanın büyük Jürisinde Ayhan Sicimoğlu, Mine Mucur , Serenad Bağcan, İzzet Öz, Baha Boduroğlu, Ahmet Güvenç, Ayhan Sicimoğlu, Gültaç Eviz, Işın Karaca, İskender Paydaş, Oğuzhan Uğur ve Vedat Sakman yer aldı.

Fotoğraflar:  Esat Erçetingöz / Kuşadası

- Haber Hürriyeti, Kültür Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/7785723/altin-guvercin-sevgilime