Kızların fotoğrafını çektiği iddiasıyla meydan dayağı yedi

İzmir' in Urla ilçesinde M.A., Cumhuriyet Meydanı'nda yürüyen 16 yaşlarındaki 4 kızın fotoğraflarını çektiği iddiasıyla, esnaf ve vatandaştan meydan dayağı yedi. Polise teslim edilen şüpheli serbest bırakıldı.

Olay 30 Haziran' da meydana geldi.iddiaya göre evli ve çocukları bulunan M.A.,cep telefonunu ile meydanda yolda yürüyen 16 yaşlarındaki 4 genç kızın fotoğraflarını çekti.Bu durumu vatandaşlar fark edince fotoğrafları silmeye çalıştığı önesürüldü.

M.A. ,önce fotoğraflarını çektiği kızların saldırısına uğradı, daha sonra bölgedeki vatandaşlar ve esnaflar tarafından linç girişiminde bulunuldu.M.A. linç edilmek istenirken , bu anlarını bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından an ve an kaydedildi.Görüntülerde ,vatandaş ve esnaf M.A.' yı linç etmek isterken ve kaçmaya çalışırken peşinden tekme savuran esnafın görüntüsü var.

Bir vatandaşın polise durumu bildirmesi üzerine bölgeye gelen polis ekipleri M.A.'niın can güvenliğini sağladı, ardından gerekli işlemlerin yapılması için emniyete götürdü.

Kızlardan bazıları M.A.'dan şikayetçi oldu. Edinilen ilk bilgiye göre şüphelinin telefonundan genç kızlara ait herhangi bir görüntü bulanamadı. Telefonu incelemeye alındı.

Olayın görgü tanığı A.T. yaptığı açıklamada "Ben durumu sonradan fark ettim. Kızlar saldırırken gayet sakin bir şekilde fotoğrafları siliyordu. Emniyet güçlerine de durumu belirttim. Gerekirse ifade de veririm" dedi.

Emniyette işlemleri tamamlanan M.A, sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/7367651/kizlarin-fotografini-cektigi-iddiasiyla-meydan-dayagi-yedi