Üsküdar'daki Kadın Emeği Pazarı engellendi

Kelime Ata / Ajans Bizim / Türkiye / İSTANBUL

El emeği ürünlerin doğrudan tüketiciye ulaştırılmasını amaçlayan Kadın Emeği Pazarı'nın Üsküdar'da kurulması, pandemi gerekçesiyle kaymakamlık tarafından engellendi. 

İstanbul Gönüllüleri tarafından yapılan açıklamada bugün başlaması planlanan Kadın Emeği Pazarı’yla ilgili olarak Üsküdar Kaymakamlığı'nın tebligat çıkardığı belirtildi. 

Açıklamada, “İBB’ye ait Üsküdar Meydanı’nda bugün başlayacak olan Kadın Emeği Pazarı etkinliğimiz Üsküdar Kaymakamlığı’nın gece yarısı (07.06. 2021 tarihli) yaptığı tebligat ile İBB birimlerinin tüm çabasına rağmen pandemi gerekçesiyle maalesef engellenmiştir. İstanbullu emekçi kadınların el emeği ürünlerini satarak ev ekonomilerine katkı saklaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan, kadınların, Üsküdar Belediyesi'nin zabıta eşliğinde engelleme girişimine karşı tezgahlarını açabilmek için Üsküdar Meydanı'nda bekleyişini sürdürdükleri öğrenilirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nın Kadın Emeği Pazarı'nın açılabilmesi için Üsküdar meydanında zabıta ekiplerini görevlendirdiği açıklandı.

- Haber Hürriyeti, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/7267322/uskudardaki-kadin-emegi-pazari-engellendi