"Dönüşüm" sergisine bekliyoruz

Bahri Karataş ( KHA)

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Parsa, cuma günü açılışı yapılacak olan ilaç ve kozmetik ürünlere ait ambalaj ve tanıtım materyallerinin yer aldığı " Dönüşüm " sergisine davet etti.

Dekanı Alev Parsa, "Fakültemiz ve Eczacılık Fakültesi işbirliğinde yapılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında ortaya çıkan “Dönüşüm” adlı tasarım sergisinin açılışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Fakültemiz Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri, Eczacılık Fakültesi’nde yer alan Süleyman Ferit Eczacıbaşı Şifa Eczanesi Müzesi’nde sergilenen ilaç ve kozmetik ürünlere ait ambalaj ve tanıtım materyallerini günümüze uyarlayarak yeniden tasarlamışlardır. Bu serginin gelecek nesiller için geçmiş ile günümüz arasında bir köprü vazifesi görmesini hedeflemekteyiz. Sergide emeği geçen Fakültemiz ile Eczacılık Fakültesi üst yönetimine, akademik personeline ve tüm öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Alev Parsa, Serginin açılmasında Küratör: Öğr. Gör. Dr. Damla İşbilen'in de büyük katkısı olduğunu, serginin açılışının 21 Mayıs Cuma günü saat 10.30'da E.Ü Eczacılık Fakültesi Eczacıbaşı Salonu Fuaye Alanı'nda olacağını belirtti.

- Haber Hürriyeti, Kültür Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/7190601/donusum-sergisine-bekliyoruz