TBMM'de polis için özel oturum çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Polis Haftası’nda Parlamento’daki siyasi partilere çağrıda bulunarak, “Polis, Türkiye’de en çok söz verilen, en çok kıymet verildiği söylenen ama verilen sözlerin hiç tutulmadığı bir meslek grubu. Meclisteki tüm siyasi partilere çağrımızdır; Polislerimizin hatırına, Polis Haftası vesilesiyle önümüzdeki günlerde Meclis’te özel bir oturum yapalım, bu sorunları konuşalım. 5 maddelik bir kanunu mutabakatla Meclis’ten çıkaralım” dedi.

Özel, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ncı Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası vesilesiyle Salihli İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan ve çalışma arkadaşlarını ziyaret etti. 

Özel, burada yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Polislerimizin emeklisine de çalışanına da minnet duyuyoruz. Şehit olmuşlara rahmet diliyoruz. Polis, Türkiye’de en çok söz verilen, en çok kıymet verildiği söylenen ama verilen sözlerin hiç tutulmadığı bir görev alanı, bir meslek grubu. Maç olur, polis çalışır; darbe girişimi olur, polis çalışır; miting olur, polis çalışır; maç olur polis çalışır; sokağa çıkmak yasak olur yine polis çalışır. Ama mesai mefhumu olmadan çalışır, fazla mesai alamaz, izin hak edemez, hak ettiği 3600 ek gösterge de verilmez. Ek gösterge verilmediği için polisler şehit olmaktan korkmaz ama emekli olmaktan korkar çünkü maaşlarında büyük bir düşüş yaşanıyor. Meclisteki tüm siyasi partilere çağrımızdır; Polislerimizin hatırına, Polis Haftası vesilesiyle önümüzdeki günlerde Meclis’te özel bir oturum yapalım, bu sorunları konuşalım. 5 maddelik bir kanunu mutabakatla Meclis’ten çıkaralım. Biz sorunlarını dile getirmekten bıkmadık ama birileri verdiği sözleri tutmamakta ısrar ediyorlar.”

Muhittin Doğan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

- Haber Hürriyeti, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/6934873/tbmmde-polis-icin-ozel-oturum-cagrisi