2021'de Koçları neler bekliyor

Katya Özlem Çağlayan
Katya Özlem Çağlayan

Bu haftadan itibaren 2021 yılında ki gökyüzü hareketlerine bakarak tek tek burçların şöyle bir üzerinden geçelim. Ama şunu söylemek isterim ki herkesin kendi haritası kişiye özeldir. Ve bu burç burç yapacağımız genel yorumlar herkeste birebir hissedilmeyecektir. Dolayısıyla öncelikli olarak lütfen Yükselen burcunuzu okuyunuz. Çünkü yükselen burca göre yorumlanmaktadır.

Sevgili Yükselen Koçlar ve Güneşi Koç burcu olanlar;

Bu yıl maddi ve manevi sahip olduklarınız ve değerlerinizde, para kazanma şeklinizde, yeteneklerinizde, kendinize biçtiğiniz değerde, ses tonunuzda bile değişimler yaşayabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Marsın Boğa burcuna geçmesiyle ve Mart ayının ilk haftasına kadarda boğa burcunda kalacak olması, bu değişimin yılın başından itibaren hissedebileceğiniz anlamına gelir.

Satürn ve Jüpiter’in 11. evinizde seyahatinden ve 2. Evinizde ki Uranüs ile yıl boyunca 3 kez yapacağı sert açıyla ilgili olarak; sizin para kazanma yönteminizle, işinizle ilgili değişim ve dönüşümü anlatıyor. Yenidünya anlayışına uygun, insanın merkezde olduğu, teknoloji alt tabanlı, özgün işler, belki de çalıştığınız işten istifa edecek ve kendi işinizi yapmak isteyeceksiniz. El becerilerinizi ve yeteneklerinizi ortaya çıkaran, somut üretebileceğiniz ürünlerden ya da hobilerinizden para kazanabilirsiniz. Kendinizi topluluklar içerinde gösterebilecek potansiyele sahip olacaksınız. İnternetten teknoloji kullanarak işinizi günümüze uygun şekilde geliştirme fırsatı verecek sizlere. Ayrıca Miras ve ya başkalarının paralarını yönetebileceğiniz meslekler de uygun olabilir. Ama unutmayın ki Satürn sınar. Ne kadar uzun vadeli plan yaptın? Program yapmadan geleceğinizi düşünerek adım atmamızı ister bizlerden. O yüzden mutlaka girişimlerimizde uzun vadeli plan yaparak hareket etmeyi unutmayalım.

Bu yıl ki 4 tutulmanın 3 tanesi 26 Mayıs- 10 Haziran ve 4 Aralıkta ki tutulma ikizler – yay aksında, 19 Kasım da olan tutulma ise boğa akrep aksında olacak.

26 Mayıs'ta ki Ay tutulması tutulma; sizlerin 9. Evinizde gerçekleşecek. Bu sizin yurtdışı, yabancı dil, yabancılar, din felsefe inanç, kişisel gelişim konularında geçmişinizden yarım kalmış konuları önünüze getirebilir. Yaşamın anlamını sorgulamaya başlayabilirsiniz. Kardeşinizin ve eşi arasında gelişen olaylarla veya kardeşinizin varsa devam eden ya da yarım kalmış davalar ile ilgili gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Anne ve babanızın sorumluluklarının artacağı bir zaman. Çocuklarınız eski uğraşları veya hobilerine geri dönebilirler, yabancı dil veya yurtdışı konularında yarım kalmış olan planlar tekrar ortaya çıkabilir. Sizin geçmişten yarım kalmış tamamlanmamış kalmış günlük iş ve sorumluluklarınızın önünüze gelip artık sonlanma sürecinin tetiklenmesi. İş hayatınızda arka planınızda dönen olayların ortaya çıkması veya fark etmeniz olarak yaşaya bilirsiniz.

10. Haziran'da ki Güneş tutulması; sizlerin 3. Evinde gerçekleşecek. 3. Ev yakın çevre, komşu, akraba ve kardeşlerimizin olduğu alandır. Aynı zamanda zihnimiz, düşünce yapımızı ve fikirlerimizi anlatır. Kısa mesafe yollar, iletişim araçları, trafik gibi konuları barındırır. Bu tutulmaya Retro Merkür eşlik edecek. Dolayısıyla öncelikle Trafikte, yolarda, iletişimde aksaklıklara dikkat etmek gerekli. Önümüze gelen konu bize ne anlatıyor. Neyi dönüştürmem gerekli. Güneş eskinin yenin üzerindeki hâkimiyetini gösterir. Merkür de Retro’suyla destek vererek diyor ki. Dur bakalım bak geçmişte böyle bir konu var tamamlamadığın hadi sana tutulma enerjisi ile bunu dönüştürebilme gücü veriyorum. Yeni bir şeylere başlamadan temizlemen gerekenleri temizle. Telefon tablet araba gibi bakımı gelmiş veya değişmesi gereken durumları söz konusuyla bunları yaptırın. Ödemesini almadığınız emeklerinizin ödemelerini alabilirsiniz. Çocuklarınızın veya sevgilinizin içerisinde bulunduğu topluluk ve gruplarda bazı yanlış anlaşılmalar ve çözüme ulaşılması. İşiniz veya statünüz ile ilgili çözülmemiş fikirsel ayrılıkların artık çözüme kavuşturulması, eşinizin yurtdışı bağlantıları, yabancılarla, dış ticaretle ilgili tamamlanmamış süreçlerin, seremonilerin tamamlanacağı bir ay sizi bekliyor olacak.

Gelelim 19 Kasımda ki tutulmaya; Bu tutulma boğa akrep aksında ki ilk tutulma olacak, ardından 4 Aralıkta gerçekleşecek ikizler –yay tutulmasından sonra tekrar boğa akrep aksı ile devam edecek tutulmalar. 19 kasım civarlarında hayatınıza giren olaylar bir fragman yaşatıp 30 nisan 2022 itibariyle tekrar hayatımızın o alanında dönüşümü başlatacaklar.

Boğa akrep aksı tutulmalarından daha detaylı bahsedeceğim günü gelince ama koçların hayatında nasıl etki edecek ona bakalım. Bu Parçalı ay tutulması sizlerin 2. Evinde gerçekleşecek. Bu tutulmaya Merkür ve mars eşlik ediyor. Ve ay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor. Maddi ve manevi değerlerimiz somut edinimlerimiz paramız kazançlarımız konusunda değişimler tetiklenmeye başlayacak. Sanatsal anlamda yeteneklerimizi keşfedip bu alanda para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ekonomimiz veya özgürlüğümüz için mücadele edeceğiniz bir zaman. Fizik güç anlamında mücadele etmeye başlayabilirsiniz. Özgürlük duygusu ön planda olacak. Bu yüzden maddi anlamda da özgürleşme isteği getirebileceğinden gereksiz harcamalara dikkat etmeli. Kredi, ortaklık gibi sözleşme gerektiren konuları bu zamanda yapmamanızı tavsiye ederim. Kız kardeşlerimizle ya da Kadın ortaklarla girişimde bulunmak isteyebiliriz. Yeni iletişim kanalları bulabilirsiniz. Yeni tanışıklıklar, ilişkiler başlayabilir. Eğer erkekseniz çok güzel olarak gördüğünüz kadınlarla tanışmanız muhtemel. Eğer kadınsanız lütfen ani ve sıra dışı gelişen ilişkilerde dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Bu süreçte başlayan ilişkiler çok ta kalıcı olmayabilir söylemedi demeyin. Kız kardeşlerinizle, eşinizle olan ilişkilerinize dikkat etmeliyiz. Statü değişiklikleri söz konusu olabilir. Evlenebilir ya da boşanma sürecine girebilirsiniz. Güç savaşları içine girmeden, herkesin özgürlük alanı olduğunu kabul etmeliyiz.

4 Aralıkta ki tutulma; ikizler - Yay burcu aksında son Tutulma gerçekleşecek. Yay burcunda ki bu güneş tutulması Merkür yen bir tutulma ve Rastaban sabit yıldızı üzerinde gerçekleşecek. Ve sizlerin 9. Evinde yani yurtdışı ve yabancılarla ilgili konular ön planda olacak. Eğer yurtdışı bağlantılarınız varsa bu konuda önemli kararlar almaya meyilli olabilirsiniz. Gelecek planları yapabiliriz ama aşırıya kaçıp hayallere dalmadan abartmadan, gerçeklere bağlı kaldığı takdirde alacağı kararlar doğru kararlar olabilir. Çünkü Tutulmanın Neptün ile olan kare açısı varsayımlar, emin olamadığımız sisli durumlar yaratabilir. Hukuki işlerinizde de çıkan kararların kesin ve net olmama gibi sonuçları olabilir.

2021 yılı farkındalık ve dönüşüm yılınız olsun.

Yolunuz ışık olsun.

Katya Özlem Çağlayan

@themerlinsastrology

- Haber Hürriyeti, Katya Özlem Çağlayan tarafından kaleme alındı
https://www.haberhurriyeti.com/makale/6131613/katya-ozlem-caglayan/2021de-koclari-neler-bekliyor