Trafik kazasında ölen Serhat Varol'un annesinin feryadı

Bahri KARATAŞ ( KHA)

Urla' da sekiz ay önce trafik kazasında yaşamını yitiren iki çocuk babası Serhat Varol'un annesi Serpil Varol, adaletin biran önce yerine gelmesini istedi. Anne Varol, "Hergün oğlumun mezarına su götürüp döküyorum.
Virüsün nerede olduğunu bilsem davetiye gönderirim ' gelin beni oğluma götürün' diye.

Kaza, geçtiğimiz 14 Nisan' da Sanayi Sitesinde meydana geldi. Nakliyecilik yapan evli ve iki çocuk babası Serhat Varol, yolun karşısına geçmek isterken,aşırı süratli gelen otomobilin sürücüsü çarptı.Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Serhat Varol, tedavi altına alındı.9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altında olan Varol 22 Nisan'da yaşamını yitirdi.

Serhat Varol'un kaza anı güvenlik kamerası tarafından da, saniye saniye kaydedildi. Varol'un ölümü ailesini,sevenlerini ve tüm Urla'yı gözyaşlarına boğdu. Gözaltına alınan sürücü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ACILI ANNENİN FERYADI

Oğlunun kazada çok ağır yaralandığını, kalbinin durduğunu, Urla Devlet Hastanesi’nde tekrar hayata döndürüldüğünü ve makinaya bağlı olarak 9 Eylül Hastanesine kaldırıldığını söyleyen acılı anne Serpil Varol, "Biz hastanede o gece yavrum ölüyor diye feryat ederken, o cani serbest bırakıldı.Oğlum, hayata gözlerini kapatana kadar, hastane kapısından bir saniye bile ayrılmadım. Ağlayarak, bağıra bağıra dualar ettim. Ne olur evladım yaşasın diye. Ben kapı önünde dua ederken,oğlum yoğun bakımda makinaya bağlı ne gözünü açtı, ne kendisi bir nefes aldı.Yalvardım yavrumun yanına 1 dakika bile giremedim.Virüs var dediler. Bir yudum suyla dudaklarını ıslatamadım" dedi.

YAVRUMA SON GÜNLERDE ANNELİK YAPAMADIM

"Oğlum bana öyle güzel bir evlatlık yaptı ki, ama ben ona son günlerde annelik yapamadım.Yazıklar olsun benim gibi anneye" diye konuşan Serpil Varol, " Şimdi yavrum için bir şey yapamıyorum. Ne avukattan, nede savcılıktan bir şey öğrenemiyorum. Virüs var diye, savcıyla beni görüştürmüyorlar. O caniyi savcı serbest bırakırken, virüsü tatilemi gönderdiler acaba? Sesimi kimseye duyuramıyorum"

HER GÜN MEZARINA GİDİYORUM

"Yavrumun mezarına gidip dua ediyorum. Hiç bir şey yapamadığım için ondan özür diliyorum" diye konuşan anne Serpil Varol, " Oğlumun mezarına evden içme suyu götürüyorum. Mezarı başında yasin okuyorum. "Duaları evden oku gönder" diyorlar. Sorarım sizlere ' Okumak giderde, su gider mi'. Oğlum eve geldiğinde suyunu kendi içerdi, bir bardak da bana verirdi. Şimdi yavrum suyu benden bekliyor. Hafta sonları yasak diyorlar. O günlerde mezarına yürüyerek gidip geliyorum. Artık ne yasaktan ne de virüsten korkuyorum. Virüsün nerede olduğunu bilsem davetiye gönderirim' gelin beni oğluma götürün' diye. Korktuğum tek şey, oğlum için hiç bir şey yapamamak.Yavrumun yüzüne nasıl bakarım. Onun kanı yerde kalmasın. Adalet biran önce yerini bulsun. Onu hayattan koparan sürücü biran önce yargılanıp ceza alsın. Bu biraz olsun yüreğimize su serper" dedi.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/5900071/trafik-kazasinda-olen-serhat-varolun-annesinin-feryadi