Aleyna Çakır cinayetinin şüphelisinin annesi intihar etti

Türkiye'nin konuştuğu Aleyna Çakır cinayetinde baş şüpheli olarak bilinen Ü.C.U.'un annesi Gülay Uygun, şüpheli bir şekilde intihar etti.

21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ölümünün ardından hakkında soruşturma başlatılan Ü.C.U.'un annesi Gülay U. şüpheli bir intihar sonucunda yaşamını yitirdi.

Türkiye'nin konuştuğu Aleyna Çakır olayında "şüpheli" olarak kamuoyuna yansıyan Ü.C.U.'ın annesinin Sosyal Hizmetler'de görevli olduğu ortaya çıkmış, "Yurt annesi" olarak tanınan Gülay U. hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Çalışma Bakanlığı müfettişleri bugün soruşturma başlatmıştı.

ANNESİ ÖLÜ BULUNDU
Bakanlık soruşturmasının ardından Ü.C.U.'ın annesi Gülay U. bugün akşam saatlerinde ormanlık alanda başına silahla ateş etmiş halde ölü olarak bulundu.

ALEYNA ÇAKIR ŞİDDET GÖRÜYORMUŞ
3 Haziran'da Ankara'daki evinde ölü olarak bulunan 21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ailesi talihsiz kızlarının cinayete kurban gittiğini savunuyordu. Kızlarının öldürüldükten sonra intihar süsü verildiğini savunan aile şüpheli olarak kızlarının erkek arkadaşı Ü.C.U.'ı işaret ediyordu. Aleyna Çakır'ın komşuları ve arkadaşları da genç kızın sürekli şiddet gördüğünü söyleyip cinayet ihtimali üzerinde durdu.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/5471377/aleyna-cakir-cinayetinin-suphelisinin-annesi-intihar-etti