Sekiz ay sonra açılışta görüştüler

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve yedi ay tutuklu yargılandığı davada geçtiğimiz günlerde 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılıp tahliye olan Urla Belediye eski Başkanı İbrahim Burak Oğuz, bir açılışta sekiz ay sonra Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can ile birarada oturdu.

Zafer Caddesi üzerinde bulunan eski Anıl , şimdiki adıyla yenilenen konseptle Köşe Urla Pastanesi'nin açılışı yapıldı. Hacı Hisa Mahallesi Muhtarı İbrahim Yazıcı' nın oğlu Anıl Yazıcı, tarafından işletilen Köşe Urla Pastanesi, yoğun kalabalığın katılımıyla açıldı.

Dualar okunarak yapılan açılış kurdelesını,Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can, eski milletvekili ve belediye başkanı Bülent Baratalı ve Sibel Uyar, birlikte kesti.

Yoğun kalabalığın yer aldığı açılışa, STK ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından kısa bir süre sonra cezaevinden çıkan Urla eski Belediye Başkanı Burak Oğuz geldi. Oğuz,işletme sahiplerine hayırlı uğurlu olsun temennisinin ardından, dışarı çıktı.Oğuz,pastanesinin girişinde eski belediye başkanı Sibel Uyar ve emekli bir paşa ile sohbet eden Kaymakam Önder Can' ın bulunduğu masaya yöneldi.

Oğuz,burada oturanlarla selamlaştı ve Kaymakam Önder Can ile birbirlerine sarıldı.Can, kısa bir süre sonra masadan kalkıp ayrıldı.Oğuz ise masada kalıp, paşa ve Uyar ile bir süre daha sohbet etti. Şimdi Urla' da herkes meydanlara çıkan Burak Oğuz’u konuşuyor.

- Haber Hürriyeti, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/5016795/sekiz-ay-sonra-acilista-gorustuler