Sakarya'da facia: 4 ölü 97 yaralı

Sakarya'nın Hendek ilçesi Yukarıçalıca mevkiindeki öğle saatlerinde havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi de yaralandı.

AFAD da bölgede 713 personel, 182 araç, 2 arama köpeği, 2 ambulans helikopter, 2 söndürme helikopteri ve 1 söndürme uçağının görevlendirildiğini bildirdi.

Olay yerine giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, can kaybının 4'e, yaralı sayısının 97'ye yükseldiğini belirtip, "yaralılardan 16'sı taburcu edildi" dedi.

" MASKE TAKIN, DIŞARI ÇIKMAYIN"

Meteorolojik tahminlere göre, özellikle yakın bölgenin ilk 12 saatinin önemli olduğunu söyleyen Koca, "Bu anlamda maskeli olunmasını, mümkün mertebe dışarı çıkılmamasını, ev, kapı ve pencerelerin biraz daha kontrollü açılmasını öneriyoruz" ifadelerini kullandı.

Söndürme işlemlerinin  havadan helikopter ve uçak vasıtasıyla yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konuyla ilgili şu anda   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bölgede. Ben işyeri sahibiyle de birkaç kez görüşme yaptık. Kendileri de olay yerinde ilgili arkadaşlarla çalışmaları sürdürüyor. Ölen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/4946733/sakaryada-facia-4-olu-97-yarali