Kavga edenleri dansıyla barıştırıyor

Sokak sahneleri, yeteneğini göstermek isteyenlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında yeteneklerini gösterebilmek ve insanları eğlendirmek için tüm marifetlerini ortaya koyan sokak sanatçıları birbirinden ilginç performans sergiliyor. İzmir Fahrettin Altay Meydanı’nda kameralarımıza takılan Arda Çetindağ, kendine özgü danslarıyla insanlara eğlence olmanın yanısıra sanki onları bir konserde gibi hissettiriyor.

ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ DANSA MERAKLIYIM

Dans gösterisinin ardından haberhürriyeti gazetesi’ne konuşan Arda Çetindağ, çocukluğundan beri dansa meraklı olduğunu söyledi. Yanında taşıdığı mikrofonu ve hoparlörü ile Karşıyaka, Gümüldür, Fahrettin Altay, Karaburun ve Kuşadası'nda göstermiş olduğu dansı ile geniş bir izleyici kitlesine sahip olduğunu dile getirdi.

PARA İÇİN YAPMIYORUM

Yapmış olduğu dans gösterilerini para kazanmak için yapmadığını kaydeden Çetindağ, “Hergün yaşanan intihar olayları, geçim sıkıntısı ve işsizlik insanları daha da üzmeye devam ediyor. Yaptığım işle insanları bir nebzede olsa güldürüp eğlendirebiliyorsam ne mutlu bana. Bazen bana dilencilik yapıyorsun diyenlerde oluyor. Ben onlara hiç kulak asmıyorum. Bu işi para için değil insanları eğlendirmek için yapıyorum” ifadesini kullandı.

İNSANLARA FAYDAM OLUYORSA NE MUTLU BANA

“Dans gösterisi yaparken birbirinden ilginç olaylara şahit oluyorum” diyen Çetindağ, “Geçtiğimiz günlerde, bir çift kavga ediyordu. O sırada bende hareketli müzik eşliğinde dans ediyordum. Beni dinledikten sonra çiftin barıştığına şahit oldum. İnsanlara bir faydam dokunuyorsa ne mutlu bana” dedi.

- Haber Hürriyeti, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/video/3433594/kavga-edenleri-dansiyla-baristiriyor