İflastan, Şampiyonlar Ligi’ne

Futbol Plus Dergisi Ekim sayısında birbirinden ilginç özel haberlerle okuyucunun karşısına çıktı. 148. Sayısı yayınlanan dergide, PTT 1. Lig takımlarına 10 milyonluk kaynak. İflasın eşiğinden Şampiyonlar Ligine Giden yol “Napoli”, Göz-Göz’ün teknik adamlığı mahkemelik haberleri öne çıkıyor.

www.haberhurriyeti.com / SPOR
Türkiye ve dünyadan spor haberlerini en güncel haliyle sayfalarına taşıyan Futbol Plus Dergisi; 148. sayısıyla sporun ve futbolun nabzını tutmaya devam ediyor. Ekim ayında dergi, kapağında “Yeni İmparator Mancini” bağlığıyla, Fatih Terim’in işine son verilmesinden sonra Galatasaray’da teknik direktörlük koltuğuna oturan ve Avrupa futbolunda önemli bir kariyere sahip olan Roberto Mancini’ye yer verdi. İki sezon üst üste şampiyon olana Sarı Kırmızılılarda, ortada bir sportif başarısızlıkta bulunmamasına rağmen Fatih Terim yine gönderildi. Futbol Kamuoyunun uzun süredir yakından takip ettiği Ünal Aysal ile Fatih Terim’in egolarının çarpışmasının ardından bu şok ayrılık geldi. Fatih Terim Türk Futbol Kamuoyunca sempati duyulan bir isim olmasa da, Milli Takım artık uzun süre ona emanet edildi. “Türk Futbolunda Terim ve Ötesi” Yeni sezon öncesi Avrupa’nın ilk transfer döneminde en yüksek bedeli 100 milyon euro ve en düşük bedeli 12 milyon euro olan 50 flaş futbolcunun maliyeti takımların cebini bir hayli yaktı. Futbol Plus, futbolseverler için bu transferleri araştırdı. “El Yaktılar!” Teknik direktörlüğü Engin Fırat’ın yaptığı İran Premier Lig takımlarından Saipa, İran’da elde ettiği başarılarla gündem oldu. Oynattığı modern atak futboluyla alkış toplayan Fırat’ın çalıştırdığı Saipa, İran Premier Lig’in de dengeleri değiştiren takım olarak futbol otoritelerinden tam not alıyor. Başarılı teknik adamın İran futboluna sunduğu genç yetenek Türk asıllı oyuncu Sajad Shahbazzadeh, ligin dikkat çeken golcüleri arasında başı çekiyor. Shahbazzadeh’ın Brezilya’daki Dünya Kupası’nda İran’ın en önemli hücum silahlarından biri olacağı konuşula dursun, futbol otoriteleri tarafından yakın takibe alınan genç oyuncu attığı gollerle İran Futbolunun konuştuğu isim haline geldi. “İran’da parlayan bir Türk asıllı yıldız Sajad Shahbazzadeh.”

Derginin ekim sayısından öne çıkan diğer ayrıntılara gelince:

-Kuyt kalpleri fethetti.

-Messi rekor bırakmadı.

-Derbi değil, futbol tatil edildi.

-PTT 1. Lig takımlarına 10 milyonluk kaynak.

-Kusursuz Elmas “Atiba Hutchinson”

-Akçay için gerçek test büyük maçlar.

-İflasın eşiğinden Şampiyonlar Ligine Giden yol “Napoli”

-Ankaraspor’un genç yıldızları.

-Aşkın güzel yüzü “Tuğba Ekinci”

-Altay üç cephede.

-Veteran mı dediniz?

-Göz-Göz’ün teknik adamlığı mahkemelik.

-Tuzla’nın 3. Lig’de hedefleri var.

Güçlü yazar ve deneyimli yorumcu kadrosuyla keyifle takip edilen Futbol Plus Dergisi, okuyucularına süpriz hediyeler kazandıran ödüllü testlerinin de yer aldığı ekim-2013 sayısı ile bayilerdeki yerini aldı.

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3369032/iflastan-sampiyonlar-ligine