ÇUVALDIZI KENDİMİZE BATIRMA ZAMANI…

Ama önce iğneyi batırmak lazım.

Bilirsiniz yazılarım poliscan merkezlidir. Çünkü polis candır. Pek çok kimse bunu anlamakta sıkıntı yaşıyor ama, iyice düşünürlerse bu söylemdeki haklılık payının büyüklüğünü görebilecekler. Görebilecekler de, düşünmüyorlar nedense. Yargılamak daha kolaylarına geliyor her durumda olduğu gibi.

Trafik polisi ceza yazar, ”vay ceza yazdı”. Arkadaşlar kurallara uyarsanız polis gözünün üzerinde kaşın var diye ceza yazma yetkisine sahip değildir. Varsa suçun, cezana da katlanacaksın. Kurallara uymadığın için, polise düşman olma.

Asayiş, kimlik kontrolu yapar, ” vay ben terörist miyim”. Sen değilsin de , teröristin de alnında yazmıyor kim olduğu. Mecbur kimlik kontrolu yapılacak. Yoksa suçun, insan ol, hayırlı görevler dile yoluna devam et. O güvenlik kontrolleri, uzaylıların değil, sizin güvenliğiniz için yapılıyor.

Gelelim çuvaldıza…

Sosyal medyada pek çok polis ve polis emeklisi sayfasının takipcisiyim. Çoğuna poliscanlar ekliyor beni. Paylaşımları, yorumları takip ederken, hayretler içerisine düşüyorum. Diyorum ki, aynı meslek grubundan olan, aynı sorunları yaşayan insanlar , nasıl olur da birbirine böylesine düşman kesilebilir.

Bazen, bir poliscan yaşadığı sıkıntıyı yazıyor. Hemen altına döşeniyorlar ”yalancı, kime hizmet ediyorsun, beğenmiyorsan yapma bu işi….” İyi de arkadaşlar, bunu yazan kişi sizden biri. Siz birbirinize sahip çıkmazsanız, sorunlarınıza ortak çözüm aramazsanız, size kim neden yardım etsin ki?

Emekli polisler sosyal medya aracılığı ile birlik olup sorunlarına çare aramaya çalışıyor. Görevde olanların sorunları farklı olabilir ama, emekli olunca sorunların çoğu ortaktır. Çünkü artık siz belirli bir statü üzerinden maaş alıp, belirli kurallar üzerinden yaşam mücadelesi veriyorsunuz. Sadece birilerini koruma uğruna, aynı yola baş koyduğunuz meslektaşınıza hakaret etmek neden? Elinizi taşın altına sokamıyorsanız, taşın altındaki ele vurmak neden?

Çalışan ya da emekli olan canlar, sesinizi duyurmak istiyorsanız birlik olmak zorundasınız. Ortak sorunlarınızı, birlik olarak, fikir üreterek çözümleyebilirsiniz.

Hani diyorlar ya siyasi görüşünüz ne olursa olsun, ortak kaygınız VATAN olsun.

Aynı bu slogan gibi, siyasi görüşünüz ne olursa olsun, ortak kaygınız HAK ARAYIŞI olsun.

Ne olur kıymayın birbirinize. Siz, birbirinize sahip çıkmazsanız, karşınıza geçip seyreden çok olur.

Unutmayın, ÇARESİZSENİZ, ÇARE SİZSİNİZ.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ, SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

- Haber Hürriyeti, Yazarlar bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3362102/cuvaldizi-kendimize-batirma-zamani