Yaşı kadar hırsızlığı var

İzmir’in Foça ilçesinde, yakalanan 14 yaşındaki çocuk hırsızın 12 hırsızlık kaydı olduğu ortaya çıktı. Çocuğa hırsızlığın ailesi tarafından yaptırıldığı belirlendi. Foça Emniyeti çocuğu azmettiren aileyi arıyor.

Foça ilçesinde çeşitli plaj ve otellerde hırsızlık olayı yaşandı. Çok sayıda kişinin telefon, para, kredi kartlarının çalınması üzerine durum emniyete bildirildi. Bölgeye gelen polisler, güvenlik kameralarını takip ederek hırsızlık olayını tespit etti.Suçlu 14 yaşındaki İ.Ö. ekiplerce gözaltına alındı. İ.Ö.’yü hırsızlık yapması için ailesinin azmettirdiği iddia edildi. Bunun üzerine Foça Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, aileyi her yerde aramaya başladı. İ.Ö, çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest kaldı.

Öte yandan, İzmir’de artan hırsızlık olaylarının üzerine giden emniyet, çok sayıda hırsızlık olayının failleri olan 30 yaşındaki H.Y. ile 17 yaşındaki oğlu A.Y. ‘yigüvenlik kameraları sayesinde yakaladı. Polisler baba ve oğlu Karşıyaka ilçesinde yakalandı. Baba ve oğul ise sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

- Haber Hürriyeti, 3. Sayfa bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3357178/yasi-kadar-hirsizligi-var