Güneş Terazi Burcunda

Herkese Merhabalar

Tüm terazilerin Doğum Günü Kutlu olsun. 23.09.2019 saat: 09:50 itibariyle güneş Terazi burcuna geçiyor. Peki bu Güneş Terazi ayında neler yaşayacağız.

Bu ay seçmemiz gerekenler ve seçenekler arasında kalabiliriz. Olayları her iki uçtan da görebilir ve her iki uçtan da düşünebiliriz. İkilemde kalabiliriz. Kimseyi incitmeden diplomatik şekilde sorunları halledebiliriz. Terazi gibi her iki keseyi de dengelemeye çalışacağız. Güneş terazi burcuna geçse de Mars hala Başak burcunda ve yanık durumda olduğundan detaylara inebilir, didik didik sorgulayabilir, ayrıntılara takılmaya devam edebiliriz. Venüs terazi burcunda bize tüm özelliklerini rahat yaşatacak konumda olduğundan biraz rahatlama ve tembellik de işimize gelmeyecek değil. Canımız isterse çok güzel ince ince detay çalışabiliriz yani. Güneş teraziye geçtiği anda 11. evde olacak yani bu ay topluluklar gruplar arkadaşlar arasında ilişkiler halinde geçecek.

İlerleyen günlerde kesinleşecek Güneş-Chiron karşıtlığı bize topluluklar, arkadaşlar, gruplar içerisinde öncü olmak, ben yapabilirim dememize engel olacak veya duygularımı ve öfkelerimi gösterirsem dışlanırım, istenmem gibi duygulara yönlendirebilir. Kendimizi sağlıklı bir şekilde ifade edebilmemiz korkularımızın üzerine giderek hareket etmemiz bize chiron’un verdiği bilgelik armağanına ulaştırır. Ve İkili ilişkilerinde hem kendimizi ifade edebilen hem de uyumlu ilişkiler geliştirebilme potansiyelini yakalamış oluruz.

Venüs ve Merkür Terazi kavuşumu, Kuzey Ay Düğümü ve Ay Yengeç kavuşumu, Satürn ve Güney Ay Düğümü arasında T- kare açısı mevcut. Hatta Jüpiter,Satürn Paralel açıda olmasından kaynaklı bu açıya oda katılıyor. Aynı zamanda Ay ve Neptün üçgen açısı ve Neptün’ün Jüpiter ile de altmışlık açısı mevcut. Bu açılar bize ne söylüyor?

Duygusal ihtiyaçlarımız maddi veya manevi planlarımızla çelişebilir ya da Maddi veya manevi varlıklarımız o gizli, bilinmeyen, varsayımlara dayalı ihtiyaçlarımızı karşılayamayabilir. Gerekli olmayan harcamalar yapmak ihtiyacında hissettirebilir. Duygusal verdiğimiz kararlar maddi anlamda yıpranmamıza sebebiyet verebilir. Burada dikkat çekmek istediğim nokta; İnançlarımız, değer yargılarımız, ahlaki değerlerimiz, medya konularında bir eksiklik ve bu konuda ihtiyaç giderme dürtüsü doğabilir. Para kazanmak için insanları etrafına toplayan kimselere, ardı arkası olmayan işlere, araştırmadan körü körüne inanılmaması gereken insanlara dikkat etmek gerekebilir. Anne, kadın, kanser gibi konularda toplumsal değerlerimizi ve umudumuzu yitirmediğimizi içten ve kalpten farkına varabileceğimiz bir dönem. Bu konular üzerinde geleceğe odaklı yasalar, uzun soluklu güvenebileceğimiz bir sistem kurabiliriz.

Yurtdışına yerleşmek isteyen kişilerin, yabancı dil öğrenme ihtiyacı olanların, özellikle kişisel gelişim alanında kendine katkı sağlamak isteyenlerin de kandırılabileceği durumlar söz konusu. Yabancılardan gelen, geleceği olmayan kısa vadeli işlerden uzak durmalı, aldanmalara, yanılmalara dikkat etmek gerekebilir.Dolandırıcılara lütfen dikkat yani, “Yolda bile bilmediğimiz kısa yoldan gitmektense, uzun ama bildiğimiz, güvenilir yoldan gitmeyi tercih edin” diyor gökyüzü.Konuşacağımız her kelimede,kuracağımız her ilişkide, yapacağımız her ticarette, alışverişte dahi geleceği düşünerek adım atılmalı. Bugün bu idare etsin denmemeli özellikle ticaret yapanlar para konularında lütfen harcanan paranın, alınacak malların sadece bugünü kurtarmak için mi yoksa bunu uzun süreli plan dahilinde mi yapılacağını hesaplayarak hareket etmeli. Çünkü Satürn bugün verdiğimiz kararlar da kendimizi ne kadar kısıtladığımız, ne kadar planlı davrandığımıza göre ileride bizi ödüllendirecek.Satürn’ün oğlak burcunda ki son Retro’su 21 Eylül de bitti ve artık bizi burada sınamak için son kez düz hareketine devam ediyor.

Yaşayacağımız herhangi bir olay da kendimizi dışarıya son derece sakin gösterebilirken, içeride derinden etkilenebileceğimizi de gösteriyor. Bu da duygularımızı daha fazla bastırmamıza, daha fazla enerji blokajlarına sebebiyet verebilir. Ya da tam tersi yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeler vasıtasıyla başkalarına yardım edebilir, onlara yardımcı olma potansiyellerimizi de ortaya çıkarabilecek gelişmeler yaşayabiliriz. Her ne yaşarsak yaşayalım hiçbir şey sadece negatif veya sadece pozitif değildir bunu unutmayalım.

Sevgiyle Kalın

Astrolog ve Kişisel analist

Katya Özlem Çağlayan / www.haberhurriyeti.com

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3351564/gunes-terazi-burcunda