Aliağa ve Foça için tam yol ileri

Aliağa ve Foça içinTAM YOL İLERİ

Türkiye’deki herkesi ilgilendiren, yaşamları kısaltan, erken ölümlere neden olan kömürlü termik santrallere karşı Greenpeace Rainbow Warrior III’de miçoluğa başladım!

Yıllardır çevre bilincine katkı için, “Havamızı, suyumuzu, topraklarımızı kirletmeyin/kirlettirmeyin” diye yazılar yazan ‘Yaşam Hakları’nı savunan biri olarak, sabırsızca davranıp geminin her yerini turladım.

Aliağa ve Manisa’daki kurulan/kurulacak olan termik santralların havayı kirletip yaşam yıllarımızı yok etmemesi için Rainbow Warrior III’ün kaptan köşküne oturup, “Tam yol ileri” dedim.

Daha temiz bir Türkiye için yayın yapan Haber Hürriyeti Gazetesi olarak, “Kömürle enerji üretip, hayatımızı karartacaklara, altın için topraklarımızı kirletenlere karşı savaş açtım. Gemideki karar anında, Foça Çevre ve Kültür Platformu Başkanı Bahadır Doğutürk, EGEÇEP Dönem Başkanı Prof. Dr. Ali ihsan Karababa, Yeşiller ve sol Gelecek Partisi Eş Başkanı Avukat Arif Ali Cangı, Karşıyakalı ve İzmirli Greenpeace üyeleri ve gönüllüler vardı. Biz yola çıktık İzmirli, Egeli, Manisalı, kısaca ülkesini seven ve temiz enerji isteyen herkesi yanımıza bekliyoruz.

İBRAHİM IRMAK /iirmak@haberhurriyeti.com

NOT: Çevrenizde gördüğünüz her türlü olumsuzluğu bize bildirebilirsiniz. Tabi güzellikleri de.. Tel:0232 246 82 46

gsm: 0533 414 24 57

- Haber Hürriyeti, Çevre bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3350821/aliaga-ve-foca-icin-tam-yol-ileri