MİSİAD Manavgat’ta toplandı

Türkiye’de 60 il ve dünyada 20 ülkede 2014 yılından itibaren faaliyet gösteren MİSİAD’ın Manavgat Şubesi için yapılan toplantısına yoğun ilgi vardı. Giderek büyümeye ve gelişmeye devam eden MİSİAD’ın Manavgat Şube Başkanı Zümrüt Yılmaz, derneğin tanıtım toplantısında sunumu ve videoları ile açıklayıcı bilgiler paylaştı.

Toplantıya yoğun katılım gözlenirken, MİSİAD Antalya İl Başkanı Uğur Yuva, Başkan Vekili Taner Kırankaya, Yozgat Şube Başkanı Rıfat Kaplan, Kepez Şube Başkanı Cüneyt Öz ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ömer Avcı’nın üyelerle bilgi paylaşımında bulundu. Katılımcılar ve üyeler arasındaki bilgi paylaşımın yanı sıra iş ortaklıkları da gerçekleşti.

MİSİAD, BİRLEŞTİRİCİ BİR GÜÇ

Toplantıda konuşma yapan Başkan Yılmaz, ticarette güvenin önemini vurgulayarak günümüzde insanların birbirine karşı güven duygusunu yitirdiğini ve ticari zarara uğraması yüzünden yatırım yapmaya korktuklarını söyledi. Başkan Yılmaz, “Bu ülkenin her yerinde ve her meslek gruplarını etkileyen bir durum. Ülke ekonomisinin güçlenmesi yerli sermayenin güçlenmesiyle olacaktır. Bu anlamda MİSİAD birleştirici güç olma bilinciyle insanları güvenli ticaret, sadakatli aile bağları ve ülke aşkıyla bir araya getirmek için yola çıkan bir sivil toplum kuruluşudur” diye açıkladı.

MİSİAD HAKKINDA

MİSİAD; milli ve manevi duyarlılıkları gelişmiş sanayici ve iş adamlarını bir çatı altında toplayarak yeni bir sinerji yaratmak, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak, ülkemiz ve dünyadaki iktisadi gelişmeleri hızlı ve doğru bir şekilde üyeleriyle paylaşmak, ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesinde söz sahibi olmak, ulusal pazar hacmini büyütmek, yurt içi ve yurt dışı yatırımların gelişmesiyle alakalı yeni politikaların geliştirilmesini sağlamak, üyelerinin sorun, öneri ve görüşlerini ilgili mercilere iletmek amacıyla kurulmuş kendisine ahilik ilkelerini baz alarak güçlü bir ekonomi ve güçlü Türkiye sevdasında olanların bir arada olduğu bir sivil toplum kuruluşudur.

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3344226/misiad-manavgatta-toplandi