ACILARIN TARİFİ VAR MI?

Beyhan Biçkin Kozanoğlu
Beyhan Biçkin Kozanoğlu

Canım babamı, ruhumun güneşini, sırtımı dayadığım karlı dağımı yitirdim. Bu nasıl bir acıdır deseler tarifi yok. Kocaman bir boşluk. Ne yapsam olmuyor. Her şeyde babam var. Konu ne olursa olsun dönüyor dolaşıyor babamla sonlanıyor sözler. Sanki acımı unutmaktan korkuyorum. Allah’ım sabır ver diyorum, acıyı veren Rabbim sabrını da veriyor gibi oluyor ta ki o kor alevlenip yüreğimi yakana kadar.

Sonra sosyal medyada biraz vakit geçireyim diyorum. Acımdan utanır oluyorum.

Askerim, polisim şehit olmuş, poliscanım canına kıymış. Ama milletin derdi seçimler olmuş. Sanki seçilmek, bir şehrin yönetimini almak giden canların değerini unutturmuş.

O aslan gibi evlatları şehit olan annelerin acısını düşünüyorum. Vatan borcu ödesin diye aslan gibi evladını davul zurna ile askere yollayan anne, vatandan kilometrelerce uzakta, kalleşce saldırıda yitiriyor canını. Geliyorlar, adını bile teleffuz edemediğimiz bir yerde evladın şehit oldu ”vatan sağolsun” diyorlar. Hangi vatan diyebiliyor mu ki o anne? O acının tarifi var mı ki diye düşünüyorum. Rabbim sabır verir mi ki diye düşünüyorum, kendi acımdan utanırken buluyorum kendi mi.

Poliscanlarım, canlarına kıyıyor. Her gün yeni bir, cana kıyma haberi geliyor. Neden, nasıl diye soran olmuyor. Kendi meslektaşlarının bir kısmı bile, onları imansızlıkla suçlarken, devlet çöl sessizliğinde seçim telaşı yaşamaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanından, İçişleri bakanından, Validen, Emniyet Müdüründen, Amirlerine kadar olan sayın yetkililer, canına kıyan, hayattan sevdiklerinden vazgeçen bu canlar, sizin emriniz altında çalışan kişiler. Allah aşkına hiç mi merak etmiyorsunuz, ”neden” sorusu hiç mi aklınıza gelmiyor? Bu nasıl bir sessizliktir, bu nasıl bir vurdum duymazlıktır.

Bu acıları görüp bana acımı yaşatmayanlar, bizim yandığımız yerden yandığınızda, bizim acımızı anlayacaksınız. Tanımasanız, bilmeseniz bile gencecik yaşta canına kıyanların sevdiklerinin acısını bir gün yüreğinizde hissedeceksiniz. İşte o gün yanan yüreğiniz belki size insan olduğunuzu hatırlatacak ama vakit çok geç olacak.

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ, CAN BABAMI SEVGİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

www. haberhurriyeti.com / BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN

- Haber Hürriyeti, Beyhan Biçkin Kozanoğlu tarafından kaleme alındı
https://www.haberhurriyeti.com/makale/3341160/beyhan-bickin-kozanoglu/acilarin-tarifi-var-mi