Kavacık Kadın Kooperatifi emin adımlarla büyüyor

Karabağlar’a bağlı Kavacık Köyü’nün kadınları tarafından kurulan Kavacık Kadın Kooperatif emin adımlarla ilerliyor.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Kadınların üzüm, salça, reçel, zeytinyağı gibi ürünlerini değerlendirmek amacıyla köye atölye kurulması için yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindi. Başkan Selvitopu, atölyenin, festivalden sonra imalatına başlayacaklarını belirterek, “Atölye hayata geçtiğinde kooperatif daha da gelişecek. Kavacık Kadın Kooperatifi’ne elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Atölyeyi de mutlaka yapacağız” dedi.

3 KÖYE DE ÖNEM VERİYORUZ

Başkan Selvitopu, Karabağlar’a bağlı Uzundere, Tırazlı ve Kavacık’a çok önem verdiklerini belirterek buralarda köy hayatının aynen devam etmesi, özellikle kadınlarında ekonomik yaşama katılması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kavacık kadınlarının kooperatif kurarken maddi destek almadıklarını da hatırlatan Selvitopu, “Biz onlara sadece bilgi desteği verdik. Elimizden geldiğince destek veriyoruz. Destek olmaya da devam edeceğiz. Arkadaşlarımızın azimleri var. Bu işi mutlaka daha iyi noktalara getireceğiz” dedi.
Başkan Selvitopu son olarak Kavacık Kadın Kooperatifi üretim atölyesini başlatıp, yapacaklarını belirterek, “İnşallah seneye üzüm festivalinde o atölyede üretim olur” temennisinde bulundu.

- Haber Hürriyeti, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3340687/kavacik-kadin-kooperatifi-emin-adimlarla-buyuyor