Sanatın Kalbi Buca’da atıyor

Buca’yı yılın 365 günü sanatla buluşturan Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, 2016-2017 kış dönemi etkinlik sezonunu Ekim ayında başlatıyor.

www.haberhurriyeti.com / KÜLTÜR SANAT
Tarihi dokusuyla dikkat çeken ve tüm İzmirlileri yılın 365 günü sanatla ve sanatçıyla buluşturma hedefiyle geçtiğimiz yıl kapılarını açan Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi 2016/2017 kış dönemi etkinlik sezonunun startını Ekim ayında veriyor.

Yıl boyunca her gün farklı bir etkinlik, sergi veya konsere ev sahipliği yapacak olan merkez, kış sezonunda sanatın kalbinin Buca’da atmasını sağlayacak. 3 Ekim’de İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından hazırlanan “Moda 360” adlı sergiyle sezonu başlatacak olan merkez, 10 Ekim’de Mert Baycan- Ceyhun Güneş’in hazırladığı “Flamenko Gecesi” ile renkli dakikalar yaşatacak.

PARLAYAN YILDIZLAR BU YIL DA BBKSM SAHNESİNDE

“Parlayan Yetenekler” serisinin yeni sezondaki ilk konuğu ise 12 Ekim’de vereceği resital ile piyanist Emre Yavuz olacak. 17 Ekim’de bbksm sanat takviminde yer alan sanatçılar ise Serdar Mamaç- Esra Kalkanoğlu olacak. 19 Ekim’de Türk Sanat Müziği konseri, 29 Ekim’de Atatürk Fotoğrafları Sergisi ve 31 Ekim’de Sonat Sözer- Gizem Aksoy’un vereceği Flüt ve Arp Resitali Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin Ekim ayı programı içinde yer alan etkinlikler olacak.

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3337662/sanatin-kalbi-bucada-atiyor