Yeni bir Dünya Savaşı FELAKET olur!

Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Ortadoğu’da yaşanan tehlikeli süreci değerlendirerek, tüm ülkelerin artık kendine gelmesi gerektiğini, büyük bir savaşın dünya için felaketle sonuçlanacağını belirtti.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Üstün’e göre, 20. yüzyılda Mustafa Kemal Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesinden uzaklaşılmasıyla dünya devletleri bir arada ve barış içinde yaşamaları gerekirken, yine geçimsizlik ve inatlaşma sorunları yüzünden dünyamızı yeni bir savaşın eşiğine getirmek üzereler. Üstün’ün Haberhürriyeti ile paylaşımları şöyle:

“Dünyada son iki yıldır büyük etik ve ahlaki çöküşler, sıkıntılar yaşanıyor. Şu an için genel bir huzursuzluk hakim. Yeni bir savaş dünya için huzur getirmeyecektir. Kehanet değil bu aslında ve ne yazık ki uzun bir sessizlik döneminden sonra kargaşa yeniden ortama hakim olmuş durumda. Geçmişte kıta Avrupasında başlamış iki büyük savaşın ardından doğudan gelişecek yeni bir savaş insanlık, doğa ve canlılar adına hazin sonlarla dolu olacaktır. Etik ve ahlaki vicdan hiçbir dünya ülkesinin böyle bir savaşta yer almamasından yanadır. Ancak ne yazık ki ülke yöneticileri böyle bir yaklaşım içinde değiller ve her an yeni bir savaşın ilk kıvılcımı parlayabilir. Herkesi bu konuda sabırlı ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yeni bir dünya sistemi oluşturmak gerekli ve bu anlayışı ancak etik bir kurgu ile oluşturabiliriz. Bundan başka bir seçenek yoktur. Bunu başarabilen ülkeler, bu tür kaosların oluşmasının önüne geçilmesinde de çok önemli rol oynayacaklardır.”

- Haber Hürriyeti, bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3330888/yeni-bir-dunya-savasi-felaket-olur