TEZATLARIN GÜCÜ

Özlem Abut Otluoğlu
Özlem Abut Otluoğlu

Karanlık… Aydınlık…

Çirkinlik…Güzellik…

Kötülük… İyilik…

Şeytan… Melek…

Tezat kavramlar öyle değil mi? Etrafımızda, hayatımızda, çevremizde, gezegenimizde her birinden bol miktarda var. Maalesef ki içimizi karartan fena hadiseler çoğunlukta… Yine de insanlık namına umut var! Ruha şifa olayların yüreğimizi ısıtmasına hasret kalmışken öyle bir sihirli değnek dokunuyor ki karanlığımıza derin bir soluk alıyoruz.

Yeni Zelanda… Dünyanın diğer ucu, pek de gündemimizde olan bir yer değil. Çıksanız sokağa çoğunluk haritada yerini dahi gösteremezdi geçtiğimiz Cuma gününe kadar. Ancak iblisin uşağı sayesinde ülkenin Christchurch şehrinde Cuma namazı esnasında iki camiye düzenlenen ve 50 Müslümanın ölümüyle sonuçlanan saldırıların akabinde hala şoktayız. Dünyanın yüreği kanıyor…

Tezatlardan söz edelim istiyorum bugün, tezatların gücünün farkında olalım! 28 yaşındaki terörist Brenton Tarrant’ın ibadet esnasında masum 50 canı katletmesi bir yanda; caniden yana tavır alan faşist senatörü protesto eden 17 yaşındaki Will Connolly diğer yanda… Teröristin elinde tuttuğu silah makineli tüfek, kahramanın elinde tuttuğu yalın bir yumurta… Dünyamızı bir yumurtanın aydınlatacağını, umut olacağını söyleseler hangimiz inanırdı? Genç delikanlının savunması için toplanan 42 bin doları terör saldırısında ölenlerin ailelerine bağışlama kararı umudun altın varakla kaplanmasından başka ne olabilir?

Karanlık: Tarrant – Aydınlık: Conolly

Çirkinlik: Tarrant – Güzellik: Conolly

Kötülük: Tarrant – İyilik: Connoly

Şeytan: Tarrant – Melek: Conolly

www.haberhurriyeti.com / ÖZLEM ABUT OTLUOĞLU

- Haber Hürriyeti, Özlem Abut Otluoğlu tarafından kaleme alındı
https://www.haberhurriyeti.com/makale/3330803/ozlem-abut-otluoglu/tezatlarin-gucu