Yitirilmiş Aşklar Ülkesi

Az daha gidiyorduk sevgili. Az daha bu ülkenin vatandaşı olacaktık sonsuza kadar. Tam sınırdan döndük, biliyor musun?

Ben sensiz ne yapardım sevgili? Ya da tam tersi sen bensiz ne yapardın? Bir daha aşık olabilir miydik sevgili? Bir daha birinin gözlerinde böyle eriyip bitebilir miydik? Yaşayabilir miydik? Yazık olacaktı bize. Bu aşka yazık olacaktı sevgili.

Sensiz nefes bile alamıyorum ki ben. Gittin gideli İstanbul, P’İSTANBUL oldu sevgili. İçinde sen olmayınca bu şehirde yaşanmıyor ki. Ne Kadıköy’de sahilde çay içmenin zevki var, ne Heni Kahve’de oturmanın. Çok sevdiğim Olcay bile sensiz anlamsız gelecek, biliyorum. Sensiz bu şehrin müziği yok artık. Nağmelere kulak veremiyorum. Sen yokken bu şehirde nefes alamıyorum ben. İstanbul’da oksijen tükendi sen gittiğinden beri. İstanbul ağlıyor artık sevgili.
Uzaklardan el sallayan bir sevgili oldu artık bana İzmir. İçinde aşkım varken İstanbul’dan bile güzel gözüküyor artık gözüme. Bir insan bir şehri bu kadar mı güzelleştirebilirmiş sevgili? Ve bir insan bir şehri bu kadar mı yok edermiş?
Kimbilir yitirilmemesi gereken kaç Aşk YİTİRİLMİŞ AŞKLAR ÜLKESİ’nde yaşıyor? Kim bilir kaç insan paramparça bu yeryüzünde? İyi ki biz de onlara dahil olmadık. İyi ki ölmedik. Çünkü aşkımızı yitirirsek biz yaşayamazdık sevgili.
Aşk kolay bulunmuyor. Gerçek aşk hiç kolay değil. Bunu bulmuşken yitirmenin acısı ise yaşanılacak gibi değil. Bunu yaşamamıza ramak kalmıştı sevgili.
Ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum artık. Madem ki AŞK yanımda, madem ki artık aradığım aşkı buldum. Tek yapmam gereken O’nu bir bebek gibi sarıp sarmalamak, özenle korumak. AŞK’a sahip çıkmazsan, ona gereken özeni, ilgiyi göstermezsen aşk çeker gider sevgili. Çünkü AŞK, AŞK’ın olduğu yerde durur. Tek kişilik aşkın yeri SEVGİLİ’SİZ AŞKLAR ÜLKESİ’dir çünkü. AŞK yanında AŞK’ı ister. Ve göremezse de çeker gider bir daha dönmemek üzere.
AŞK’ı bulunca değerini bilmek lazım sevgili. Çünkü aşk değerlidir. Çünkü yürek yüreğe kolay değmiyor artık bu teknolojik yaşamlar diyarında. Aşk artık göğün yedi kat üzerinde. O’na ulaşmak o kadar zor ki. Ben yıllardır bu Aşk’ı bekliyordum. Yıllardır yüreğime değecek bir yürek, hayatımı anlamlandıracak bir AŞK için yalvarıyordum Yaradan’a. Sonunda dilediğim AŞK girdi hayatıma çok şükür. Sonunda ruhum yalnız değil artık. Yüreğime değen, ruhumu yakalayan AŞK’ı buldum sonunda.
Aşk ile hayatımda olduğun için sana çok teşekkür ederim sevgili.
“Bugün de yüreğimden klavyeme düşenler bunlar. Umarım beğenirsiniz. Sevgiyle, dostlukla, Aşk’la.”

www.haberhurriyeti.com / HATİCE NAYIR

AŞK’IN BİZ HALİ

Aşka en çok yakışan mevsimsin sen
Sararmış yapraklar dökülüyor yüreğinden
Ellerimle topluyor, yüzüne dokunuyorum
Güz ağır ağır geçiyor eteklerimden
Sen aşk doluyorsun
Ben hüzün…

Aşkla en çok yıkanan yağmursun sen
Kararmış bulutlar toplanıyor gözlerinden
Ellerimde saklıyor, yanağına dokunuyorum
Güz usul usul düşüyor üzerimizden
Sen düş oluyorsun
Ben sen…

Aşka en çok uzanan yanımsın sen
Çiçeklenmiş şarkılar yeşeriyor sözlerinden
Ellerimde susuyor, sözlerine dokunuyorum
Güz tatlı tatlı yakıyor yüreğimizden
Sen gül oluyorsun
Ben kül…

Yüreğime en çok yakışan isimsin
Sen can oluyorsun
Biz aşk…

HATİCE NAYIR

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3324335/yitirilmis-asklar-ulkesi