Aşk hayatımda kötü şeyler oluyor…

AŞK HAYATIMDA KÖTÜ ŞEYLER OLUYOR

Tek aşk’ı vatan bilenler, yazının tamamını okuyunca, başlığı neden böyle attım daha iyi anlayacaklar.

Aşk çok tehlikeli bir duygudur. Bir bağlandınız mı tam bağlanırsınız. Alternatifi yoktur vazgeçilmezdir.

Hele ki bu aşk vatan aşkı ise vazgeçilesi yoktur. Aşk böyle büyük olunca saldıranı da çoktur. Direk olmasada, aşkı aşk yapan değerlere saldıran çok olur.

Saldırmak denince de akla nedense köpekler gelir hep. (Oysa köpekler bile vatan değerlerine saldıranlardan daha değerlidir o ayrı bir konu)

Biliyor musunuz bence, ağzından köpük saçan kuduz köpekler tehlikeli değildir. Bakarsınız bir köpek, ağzından köpükler saçarak sağa sola saldırıyor. Tedbiri alırsınız.

Esas tehlikeli olan, kanı bozuk, kuduzu dışa vurmamış köpeklerdir. Tehlikesiz sanırsınız, ama saldırıp geri çekilirler. Marifet yapmış gibi de hayatlarına devam ederler.

Bu anlattıklarım aslında köpeklere haksızlık oluyor. Çünkü sokak köpekleri kitlelere değil, genelde onları rahatsız edenlere saldırırlar.

Son zamanlarda bu anlattıklarıma özenen ÇAKMA kalemler türedi. Hedef kitle GAZİLER VE POLİSLER. Kalemlerini halkı aydınlatma amaçlı değil de karalamak için kullananlar.

Unuttukları tek bir şey var ona , buna çamur atınca geriye kirli eller kalır. Hele ki o çamuru bu vatan uğruna gazi olmuş insanlara, bu vatan için canını hiçe sayan polise atıyorlarsa, o çamur yıkamayla filan çıkmaz, elden alnına bulaşır alnının lekesi olarak kalır.

Köşe yazarı olmak hiç marifet değil bizim memlekette. Hele ağır taşların bağlandığı bu devirde iyice kolay oldu bir yerlerde bir şeyler yazmak. Ama ADAM gibi köşe yazmak hiç de kolay değildir. ÇAKMA yazar olmamak için bilgili olacaksın, akıllı olacaksın, hitap ettiğin kitleyi tanıyacaksın, insan olup onların sorunlarını araştırıp empati kuracaksın ki yazdığın yazıyı okuyan ”vay be ne yazmış” desin. Eğer yazdığın yazıya belli bir kitleyi konu ediyorsan ve o kitle sen dışında kalan vatanseverlerin can odağı ise iki kere düşünüp bir kere yazacaksın ki, yazını okuyan ” dengesiz, cahil” demesin sana. Mesela ”malul” ne demek bileceksin. Gazi olmak için illa büyük savaşlardan çıkmış olmana gerek olmadığını bileceksin. Mevzu bahis vatansa, gazilik haktır bunu bileceksin. Nasıl akıl yaşta değil başta olur, gazilik de yaşla değil yürekle olur. Bunu da bileceksin mesela yüreğin varsa. ADAM gibi köşe yazıyorsan rengin olmayacak. Gazileri, o gazi bu gazi diye ayırmayacaksın, birilerine yalakalık yapacağım diye gazilerin bir kısmına şaklaban demeyeceksin ki, adın yalakaya çıkmasın. Yani kısacası yazı yazabilmek için önce ADAM olacaksın. Bu ağzından köpük gelmeyenlere birinci örnekti.

İkinci örnek, yerli araba hakkında yazı yazmaya başlayıp, o yazı içerisinde devletin 2. büyük kolluk kuvveti polislere hakarete yeltenen yazarımsılardan.

Bir konu hakkında neyi nasıl yazacağı elbette bir yazara diretilmez. Çünkü yazı beyinde şekillenir ama yürekten gelir, eğer gerçek bir kalemseniz. Yürekten gelen yazı beyinde kirleniyorsa bu karşı tarafın değil, kalemi tutan elin suçudur. Yani yerli araba yapılacaksa, ”Çevirmelerde kullanılmak üzere kapının dışında ‘çorba parası cebi’ yer alsın.” gibi cümle kurarsan bu çamur atmaya çalıştığın kesimin değil, senin beyninin pisliğinden kaynaklıdır. Yok ”nerden çıkarttın ben burada polisleri kasdetmedim” diyorsan, ben de zaten örneklerde senden bahsetmedim derim.

Son olarak diyeceğim şu ki bizim gazimiz, askerimiz, polisimiz bize yani vatanı tek aşk bilenlere değerlidir. Ben yazımı yazarım alacağım paraya bakarım diyerek bizim değerlerimize çamur atmaya kalkarsan o çamur senin elinin kiri olmakla kalmaz adamlığının da üzerini kapatır. Hadi şimdi saldıracak başka kitleler bulun bizim değerlerimizden de uzak durun.

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ SAYGI, SEVGİ VE MİNNETLE ANIYORUM.

BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN

- Haber Hürriyeti, Yazarlar bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3323446/ask-hayatimda-kotu-seyler-oluyor