5 Yıldır Mücadele Eden Seçkin: “Yaşamak İstiyorum”

Kemik iliği yetmezliği ‘fankoni aplastik anemi’ hastası Seçkin Taşdemir (13) 5 yıldır yaşama tutunabilmek için uygun ilik bekliyor. Elleri dört parmaklı doğan kız kardeşi Neslihan (6) da aynı hastalıkla mücadele ediyor. Uygun iliğin bulunması için duyarlı vatandaşlara seslenen Seçkin, “Arkadaşlarım gibi koşmak istiyorum, askere gitmek istiyorum, polis olmak istiyorum, yaşamak istiyorum” dedi. Seçkin Taşdemir’in 5 yıl önce sünnet düğününde yapılan kan tahlili sonucunda ortaya çıkan fankoni aplastik anemi hastalığının belirtileri, 6 yaşındaki kız kardeşinde de bulundu. İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde tedaviye başlayan Seçkin 5 yıldır uygun iliği bekliyor.
Kendine uygun iliğin bulunması için çağrıda bulunan Seçkin, “Enfeksiyon riskim olduğu için çok sık dışarı çıkamıyorum. Arkadaşlarım gibi koşmak istiyorum, askere gitmek istiyorum, polis olmak istiyorum, yaşamak istiyorum” dedi.

Anne Birgül Taşdemir ise “5 yıldır ilik arayışımız sürüyor, çaresizce bekliyoruz. Oğlum da perişan, çok üzülüyor. Anne benim iliğim bulunamayacak, ben öleceğim diyor” diye konuştu. Aynı hastalıkla mücadele eden kız kardeşi Neslihan için ise şimdilik ilik arayışı söz konusu olmasa da, tedavisi devam ediyor.

KAYNAK:Hürriyet

- Haber Hürriyeti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3323266/5-yildir-mucadele-eden-seckin-yasamak-istiyorum