BEYDAĞ’IN ÜRÜNLERİ DÖVİZ KAZANDIRACAK

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, mazbatasını alır almaz, Yerelden Kalkınma Planları için harekete geçti, “Seçim döneminde verdiğimiz sözler hayal değildi, onları tek tek yerine getireceğiz” dedi.

KÖYLÜYE 520 KOYUN HİBE EDİLDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilçeye gelerek 130 üreticiye 520 adet koyun hibe etmesinin ilk adım olduğunu belirten Başkan Yılmazlar, “Tarımsal üretim artırılacak, hayvancılık, arıcılık ve su ürünleri geliştirecek” dedi.

HEP DESTEK, TAM DESTEK

Üreticiye hep destek, tam destek olacaklarını belirten Başkan Yılmazlar, Büyükşehir’in destekleriyle ürettiklerimizin, hammadde değil, son madde olması için çalışacağız . Sadece iç piyasaya değil Yurt dışına da ürün satacağız ve memleketimize döviz kazandıracağız” dedi.

BEYDAĞ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, kenti kalkındırmak için göreve başlar başlamaz kolları sıvadı. İzmir Modeli olan Yerelden Kalkınma planları için harekete geçen Başkan Yılmazlar, “Seçim döneminde söz verdiğimiz tüm projeleri tek tek gerçekleştirerek, Beydağ’ın daha yaşanabilir, daha refah bir kent olması için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 26 Mart’ta ‘Üretene destek, hep destek’ dediğini hatırlatan Başkan Yılmazlar, “Bunun sadece seçim vaadi olmadığını gördük. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, göreve başlar başlamaz Beydağ’a gelerek Kırsal’a verileceğini ilan edilen destekleri sürdürdü. Dağ köylerinde yaşayan ve kendilerine yeni gelir kaynağı yaratmak isteyen 130 üreticiye 520 adet koyun hibe etti. Şimdi sıra üretici arkadaşlarımda. Onlar da bu koyunlara çok iyi bakıp, çoğaltarak evlerini geçindirecek, çocuklarını okutacak, kızlarını ve oğullarını evlendirecekler. Böylelikle hem ilçemiz, hem ülke ekonomisine de katkı koyarak ithal et sorununu da çözelim” dedi.

Beydağ halkının çok çalışkan olduğunu yetiştirdiği ürünlerin para etmesi, pazar sıkıntısı çekmemesi durumunda üretim patlaması yapabileceğini belirten Başkan Feridun Yılmazlar, “İzmir Büyükşehir Başkanımız kırsala desteklerin süreceğini açıkladı. Beydağ bu dönemde, kalkınmada zirve yapacak. İzmir’in gıda ambarı olacağız. Bunun için biz de elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. El ele güçbirliği yapacağız” dedi.

TARIM, HAYVANCILIK, ARICILIK, BALIKÇILIK GELİŞİP BÜYÜYECEK

Sadece Dağ köylerimizi değil, Beydağ’ın tamamında tarımsal üretimin artırılacağını, hayvancılık, arıcılık ve su ürünleriyle birlikte geliştireceklerini belirten Başkan Feridun Yılmazlar,” Hedefimiz büyük. Herkesin yüzünün gülmesini istiyoruz. Üreticimiz tükettiği gıda maddelerini dışarıdan değil kendi üretimizden karşılamalı. Bir de Başkanımız Tunç Soyer’in dediği gibi, ürettiklerimiz, hammadde değil, son madde olacak. Sadece iç piyasaya değil Yurt dışına da ürün satacağız ve memleketimize döviz kazandıracağız” dedi.

- Haber Hürriyeti, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.haberhurriyeti.com/haber/3319359/beydagin-urunleri-doviz-kazandiracak